Categories
Latvian

Klinšu kāpšana Krimā

No 19. līdz 27. jūnijam biju ceļojumā uz Krimu, pa ceļam apskatot arī Baltkrieviju un Kijevu. Krimā kāpām kalnos, peldējāmies Melnajā jūrā un līdām alās, bet vislabāk patika kāpt klintīs, ko darīju pirmo reizi.

16015364-media_httpwwwkursirku_Dybeq

Zemāk video, kurā var redzēt, kā man tas sanāca:

Izmēģināju 2 maršrutus – pirmais kāpiens bija diezgan grūts – apavi slīdēja un vilkos augšā ar rokām, un attiecīgi diezgan ātri rokas nogura. Un vēl man ir nedaudz bail no augstuma un jau pusē bija interesantas sajūtas – skatoties uz leju, augstums liekas lielāks nekā no lejas, bet kad uzkāpu pašā augšā, sāka drebēt kājas.

16015365-media_httpwwwkursirku_zAzyA 16015366-media_httpwwwkursirku_wyjno

Otrajā maršrutā, kas skaitījās nedaudz grūtāks, gan gāja jau daudz labāk – biju uzvilcis atbilstošus apavus un vairāk kāpu, izmantojot kājas un neliekot tik lielu slodzi uz rokām – un uzkāpu ar mazāku piepūli un bail arī vairs īpaši nebija. Ja būs vēl kāda iespēja kaut kur pakāpt, noteikti izmantošu. Paldies Lienei, kas gan mani, gan citus drošināja un palīdzēja ar padomiem. Varbūt sanāks arī kaut kad šāds kāpiens:

16015367-media_httpwwwkursirku_czzgC

P.S. Viens cilvēks piezvanīja un jautāja, kā sauc šo vietu – ja vēl kādam tas interesē, iesaku apskatīt šo lapu: Krasnij Kameņ – tur ir pieejams garāks apraksts.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s