Categories
Latvian

Atpūta Šarm el Šeihā

No 7. līdz 14. februārim kopā ar Kristīni biju devies nelielā atvaļinājumā uz Ēģipti. Aprakstīšu, ko mēs darījām un pašās beigās pielikšu arī noderīgas saites tiem, kas domā doties līdzīgā ceļojumā.

Jāatzīmē, ka Ēģiptē ir 2 populāri kūrorti, uz kuriem brauc lielākā daļa tūristu – Hurgada un Šarm el Šeiha. Hurgadā viesnīcu cenas ir nedaudz zemākas, bet izvēlējāmies braukt uz Šarm el Šeihu, jo gribējām piedalīties ekskursijā uz Mozus kalnu – un tā nebija pieejama tiem, kas devās uz Hurgadu. Mozus kalns mūs interesēja nevis tāpēc, ka gribējām uzlabot savas attiecības ar Dievu, bet tāpēc, ka dzirdējām labas atsauksmes par kāpšanu tajā – cilvēki tur tiek aizvesti naktī, 3h jākāpj augšā pa tumsu ar lukturīšiem, jāsagaida saullēkts un tad jākāpj lejā – izklausījās pēc laba piedzīvojuma.

Un tā kā Ēģiptē biju bijis pirms pāris gadiem un redzējis piramīdas, Luksoru un daudzas citas tūristu iecienītus vietas, tad šoreiz vairāk interesēja dažādas aktivitātes nevis ievērojamu objektu aplūkošana. 1. diena Šarm el Šeihā ielidojām vakarpusē un kamēr nokļuvām viesnīcā, bija jau tumšs – iekārtojāmies, aizgājām vakariņās un apskatījām teritoriju. Vēl noskatījāmies kaut kādu dejošanas priekšnesumu un pēc tam aizgājām uzpīpēt ūdenspīpi – pašā viesnīcas augšā, ļoti netālu no mūsu numuriņa bija kafejnīca ar dzīvo mūziku, kuru apmeklējām gandrīz katru vakaru.

16015284-media_httpwwwkursirku_kxxey

Pirms gulēšanas arī definficējām sevi ar lidostā paņemto Danzka Vodka. Tā kā biju dzirdējis visādus šausmu stāstus par caureju, ko var iegūt, dzerot viņu krāna ūdeni vai ēdot tikko mazgātus augļus, tad gan iepriekšējā, gan šajā braucienā ļoti uzmanījos, lai uz to neuzrautos un papildus drošībai pēc ēdienreizēm un vakaros nedaudz patērēju šņabi – nezinu, vai tas palīdzēja, bet katrā ziņā par sliktu nenāca. Vēl jāņem vērā, ka viens pieaugušais var ievest max. 1L stipro alkoholu, mēs bijām divatā ar 1.7L – un lai arī sākumā likās daudz, beidzās viss jau 3. vakarā, tā kā citiem iesaku par šo rūpīgāk padomāt. Protams, var dzert arī viņu vietējo alkoholu – bet stiprie dzērieni ar kvalitāti neizceļas un tos var dzert tikai ar uzdzeramo, alus un vīns gan bija diezgan ok. 2. diena Izbaudījām saulīti, jūru un silto baseinu. Vakarā bija sarunāta tikšanās ar Viktoriju, kas mums pastāstīja visu par ekskursijām – pieteicāmies kartingiem, Mozus kalnam un Sarkanajam kanjonam. Starp citu, ekskursiju aprakstus un cenas var apskatīt arī pirms tam internetā:

16015286-media_httpwwwkursirku_prAzq 16015287-media_httpwwwkursirku_xDiea

Vakarā bija pāris interesanti priekšnesumi -bija džeks, kas rādīja dažādus trikus, no kuriem iespaidīgākais bija tāds – ka uz 3 zobeniem uzlika vienu citu un sākumā noņēmu vienu zobenu, pēc tam arī otru un viņš palika guļam horizontālā stāvoklī tikai uz tā zobena, kas bija vistuvāk viņa galvai.

16015288-media_httpwwwkursirku_hDiDC

Pēc tam vēl uzstājās vēl viens cits džeks ar ļoti interesantu tērpu un priekšnesumu:

16015289-media_httpwwwkursirku_GgcAw

3. diena Pa dienu turpat uz vietas pieteicāmies daivingam un kvadracikliem. Bildē var redzēt mūsu viesnīcas pagalmu un lielo baseinu. Nedaudz tālāk ir daivinga centrs.

Vakarā devāmies uz kartinga trasi, kurā bija notikuši dažādi pasaules čempionāti un kas skaitoties labākā Ēģiptē. Braucām kopā ar vēl 2 džekiem un vienu apdzinām pa apli, otrs arī nebrauca īpaši labāk – iznāca sacensties ar Kristīni. Pati braukšana bija interesanta, bet nekas ūber-labāks par Go Planet nebija un ņemot vērā, ka pati braukšana bija 15 min., bet ceļā uz turieni un uz vietas pavadījām pāris h, tad šīs atrakcijas vietā laiku var noteikti labāk iztērēt. 4. diena No rīta pasauļojāmies, bet ne pārāk ilgi – jau 11:30 bija sarunāta daivošana. Izstāstīja mums 10 minūtēs galvenās lietas, lika aizpildīt anketu, kurā apmēram 50 vietās vajadzēja atzīmēt “nē” (apgalvojot, ka nav problēmu ar muguru, ausīm, plaušām, sirdi, utt.), iedeva aprīkojumu un varējām doties. Bijām izvēlējušies opciju “intro dive”, kas nozīmēja 30 min. ilgu niršanu kopā ar instruktoru līdz 5-6m dziļumam, bet  likās, ka varbūt bijām arī nedaudz dziļāk. Pirms tam bijām snorkelējuši un tad jau visas zivis, koraļi izskatījās skaisti un interesanti, bet kad iznāk nonirt un to visu apskatīt pārdesmit cm attālumā – tas likās vēl iespaidīgāk. Ieniršana un elpošana likās tik vienkārša, ka vienā brīdī par to jau aizmirsu un gandrīz izkrita no mutes elpošanas caurulīte – tad gan nedaudz sabijos un turpmāko laiku to turēju ļoti stingri.

16015291-media_httpwwwkursirku_cmgBv

Pēc daivošanas mums bija apmēram pusstunda laika pusdienām un aliņam, lai tālāk dotos izbraukt ar kvadracikliem.

16015292-media_httpwwwkursirku_bAqmF

Pagājušajā braucienā uz Ēģipti arī braucu ar kvadracikliem un tas likās interesanti, bet gribējās nedaudz lielāku brīvību un ātrumu, tāpēc šoreiz nebraucām ar grupu, bet gan ar privāto gidu – kas maksāja nedaudz vairāk, bet varējām braukt, cik ātri gribējām un apstāties, kur gribējām. Dabūjām gan gidu, kurš nesaprata ne angļu, ne krievu val., bet pāris žestus un “faster” varējām nokomunicēt un iznāca ļoti foršs brauciens pa tuksnesi. Lai aizsargātu seju un acis no putekļiem, tikām pie viņu lakatiem.

16015293-media_httpwwwkursirku_rDcyi 16015294-media_httpwwwkursirku_EvdiD 16015295-media_httpwwwkursirku_zhyil

Apstājāmies vēl pāris vietās, kur varēja uzsēsties uz kamieļa vai iedzert tēju.

16015296-media_httpwwwkursirku_vkABs 16015297-media_httpwwwkursirku_dbuDa

Un tad jau pienāca vakars un pa tumsu braucām atpakaļ. Bijām nedaudz noguruši un ļoti noputējuši, bet ar to diena vēl nebeidzās. Iegājām dušā, aizgājām vakariņās un tad jau bija jādodās uz Mozus kalnu. Vakarā 21:00 izbraucām no viesnīcas, kādas 3-4h pavadījām ceļā un ap 1 naktī bijām galā. Visi saņēma lukturīšus, bija jāiziet drošības pārbaude un tad jau kāpiens varēja sākties. Šī ekskursija nebija viegla un notika naktī, bet neskatoties uz to – cilvēki bija daudz un ik pa laikam vai nu mēs pagājām garām kādai citai grupiņai vai kāds cits mūs apsteidza. Un tam visam paralēli vēl vislaik augšā/lejā kursēja beduīni ar saviem kamieļiem, mēģinot visiem pārdot iespēju augšā tikt ar kamieli nevis kājām. Ik pa laikam ceļā bija arī nelielas būdiņas, kurās varēja atpūsties un nopirkt kaut ko dzeramu.

16015298-media_httpwwwkursirku_wAlza

Kad tikām pašā augšā, kādu stundu vēl gaidījām saullēktu – un ja kāpjot kalnā brīžiem bija karsti, tad tur gaidot – diezgan nosalām.

16015299-media_httpwwwkursirku_lapDC 16015300-media_httpwwwkursirku_pbnkj

Pēc tam gan atkal palika siltāks.

16015301-media_httpwwwkursirku_Injun

Un lai arī uzkāpt bija grūtāk, kāpšana lejā bija daudz interesantāka – jo bija gaišs un varēja redzēt kalnus, pa kuriem kāpjam.Netraucēja arī vairāk beduīni ar saviem kamieļiem un atpakaļ gājām pa īsāko un stāvāko ceļu ar 3000 pakāpieniem, ja var ticēt gidam.

16015303-media_httpwwwkursirku_qhctG 16015304-media_httpwwwkursirku_HvBuB 16015305-media_httpwwwkursirku_BCzrf

Beidzot lejā.

16015306-media_httpwwwkursirku_lgskt

5. diena Pēc lielā kāpiena vēl bija paredzēta ekskursija klosterī, bet tas mūs ne pārāk interesēja un gribējām tikt pēc iespējas ātrāk atpakaļ uz viesnīcu. Nokļuvām tur ap 14:00 un visu dienu atpūtāmies. 6. diena Pa dienu gulējām pludmalē un snorkelējām.

16015307-media_httpwwwkursirku_EihCo 16015308-media_httpwwwkursirku_sDyJx 16015309-media_httpwwwkursirku_hcHGa 16015310-media_httpwwwkursirku_wwvmh

Vakarā aizbraucām uz pilsētu iepirkties. Sev neko nepirku, bet Aivars man bija pasūtījis ūdenspīpi un tad nācās kaut ko izdomāt – pēc skata neko daudz nevar pateikt, visas liekas +/- vienādas, aizgājām pie pirmā džeka, kas tās pārdeva – tas viskautko rādīja un stāstīja, es teicu, ka paskatīšos vēl – bet viņš jau 2x paspēja nolaist cenu un izskatījās, ka negrib mani laist prom – teicu, lai saliek kopā un uztaisa pīpi, paskatīšos. Sākumā uzlika parasto trubu un uzgali – tie knapi turējās, pēc tam uzlika labākus un beigās pajautāju, lai iedot vēl vienu papildus trubu. Rezultātā iznāca ūdenspīpi ar labu māla trauciņu un silikona stiprinājumu un 2 labām trubām nopirkt pa apmēram 20Ls. Ja vēl pastaigātu apkārt, varbūt dabūtu vēl lētāk, bet cena likās ok. Ar tabaku gan nokļūdījos un pie tā paša džeka nopirku 10 paciņas pa apmēram 1Ls/gab., bet turpat tālāk man tabaku piedāvāja pa 0.50Ls/gab. un braucot prom lidostā tās pašas 10 paciņas vai 250g iepakojumu TAX FREE veikalā varēja nopirkt pa 3,5$ – tā kā citiem iesaku alkoholu, tabaku un cigaretes pirkt tikai lidostā braucot prom – tur ir ļoti labas cenas. Ja Danzka Vodka Rīgas lidostā maksāja 12Ls, tad tieši tas pats Šarm el Šeihas lidostā – 16$. Cigaretēm cenas nepētīju, bet pamanīju, ka citi tur bija paķēruši vairākus blokus. Turpinot par pilsētu – Kristīne sev sapirka visādus suvenīrus, pārsvarā rotas lietas – un pāris gadījumos arī tām varēja nokaulēt cenu uz pus mazāku. Tā kā iepērkoties vislaik jākaulējas un var dabūt labākas cenas, bet tas viss process ir diezgan nogurdinošs un priecājos, kad varējām braukt atpakaļ uz viesnīcu. 7. diena Jau 7 no rīta izbraucām no viesnīcas, lai dotos “Grand Safari” ekskursijā uz krāsaino kanjonu. Sākumā gan vēl iebraucām tajā pašā klosterī, kurā bijām, kad kāpām Mozus kalnā, bet šoreiz tajā arī iegājām iekšā. Nevarētu teikt, ka mūs ļoti aizrāva šī ekskursijas daļa, bet apskatījām visu un devāmies tālāk uz kanjonu. Sākumā tas izskatījās pēc vienkāršas pastaigas – bet jau pēc brīža ejas palika arvien šaurākas un pārvietošanās pa tām – arvien interesantāka. Vietām bija jākāpj augšā, citur lejā – un kamēr pārējā grupiņa čammājās, mēs varējām doties uz priekšu un palēkāt/pakāpt pa vietām, kuras mums likās foršas. Ja dienas sākums ar visu ilgo kratīšanos džipā, karstumu un klosteri likās garlaicīgs, tad šī ekskursijas daļa visu atsvēra – biju sajūsmā par iespēju palēkāt no vienas sienas uz otru. Tiesa, ne visi tā domāja – bija arī pāris meitenes, kas vienā posmā bija ļoti nobijušās un gandrīz sāka raudāt, bet tur palīdzēju viņām un tālāk jau bija vieglāk.

16015311-media_httpwwwkursirku_BetGw 16015312-media_httpwwwkursirku_djgsm 16015313-media_httpwwwkursirku_lIamC 16015314-media_httpwwwkursirku_qrjnf

Pēc tam devāmies pusdienās uz kādu citu viesnīcu un vēl apstājāmies pie kāda suvenīru veikala – tur viena sieviete tā aizrāvās, ka pārējā grupiņa gaidīja kādas 20 min. uz viņu, līdz beidzot ar Kristīni aizgājām līdz viņai un likām saprast, ka varētu doties tālāk. Un kamēr mēs gaidījām, viena cita meitene jau saņēma precību piedāvājumu – un džeks solīja gan mīlestību, gan kamieļus un dzīvokli Kairā – bija interesanti.

16015315-media_httpwwwkursirku_yllAA

8. diena No rīta devāmies pie jūras, lai izbaudītu vēl pēdējo saulīti. Snorkelējot nedaudz savainoju kāju, ar to pieskaroties koraļiem – un izskatījās, ka tā būtu nevis nobrāzta, bet gan nedaudz apdedzināta. Brūce bija maza, bet bija nedaudz sāpīgi un vēl nav pavisam sadzijusi, tā kā no koraļiem jāuzmanās, velkot pleznas vai speciālus peldēšanas apavus.

16015316-media_httpwwwkursirku_pAtam

Uz kādu stundu arī aizgājām līdz baseinam un iedzērām pēdējos aliņus.

16015317-media_httpwwwkursirku_tjlim

Un pēdējās bildes no viesnīcas – īsi pirms devāmies prom, nedaudz bēdīgi, protams.

16015318-media_httpwwwkursirku_fDqkm 16015319-media_httpwwwkursirku_uppph

Papildus informācija Ja tev arī interesē aizbraukt uz Ēģipti, iesaku papētīt šīs lapas un dažādus pēdējā brīža piedāvājumus:

  • teztour.lv – pēdējā brīža piedāvājumi, viesnīcu apraksti
  • 1cv.lv – informācija, ko vērts izlasīt un iegaumēt – īpaši par to, ka jāizvairās no krāna ūdens dzeršanas vai zobu mazgāšanas ar to
  • vanillatravel.lv – izmantoju šo ceļojumu aģentūru, iesaku arī citiem – plaši atbildēja uz jautājumiem un dabūju piedāvājumu ar labāku cenu nekā teztour.lv lapā
  • tripadvisor.com – pirms pasūtīšanas iesaku palasīt atsauksmes par viesnīcu, kurā plāno palikt, zemāk īsi komentāri par tām, kurās esmu bijis:
    • Coral Sea Imperial – viesnīca, kurā tagad paliku – numuriņam bija slikts skats pa logu, bet blakus jūra un viss pārējais ideāli
    • Iberotel Makadi Oasis – viesnīca, kurā paliku pirms pāris gadiem – līdz jūrai jāiet kāds gabaliņš, bet ņemot vērā foršo baseinu, tas nelikās tik svarīgi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s