Categories
Latvian

Kā nopelnīt ar savu interneta projektu?

Vairāki cilvēki man ir jautājuši, kā var pelnīt vai palielināt esošos ienākumus no saviem interneta projektiem. Tā kā šis jautājums varētu būt aktuāls arī daudziem citiem – mēģināšu aprakstīt man zināmās iespējas. Ja kāds mani var papildināt vai palabot, lūdzu rakstīt komentārus.

Ja Jūsu projektam ir salīdzinoši liels apmeklējums (5+ tūkstoši apmeklētāju dienā), tad vajadzētu pievienoties Gemius sistēmai – tā izmēra gan unikālo apmeklētāju daudzumu, gan dod datus par auditoriju (vecums, dzimums, ienākumu līmenis, utt.). Tas gan ir maksas pakalpojums, bet ja nopietni domājat par reklāmas pārdošanu, Gemius dati var noderēt. Nelielu pārskatu par citām lapām, kas ir Gemius sistēmā, var apskatīties šeit: www.audience.gemius.lv

Tālāk ar Gemius datiem rokā var mēģināt sazināties ar potenciālajiem klientiem pa tiešo vai arī sadarboties ar mediju aģentūrām – mediju aģentūrām ir pieeja lielam klientu lokam un ja kādam no šiem klientiem interesēs auditorija, ko varat piedāvāt, tad caur mediju aģentūrām varat iegūt reklāmas. Svarīgs ir gan mājas lapas apmeklējums, gan auditorija – jo specifiskāka un pieprasītāka būs Jūsu auditorija, jo vairāk varēsiet nopelnīt. Mediju aģentūru saraksts ir pieejams šeit: www.reklamas-katalogs.lv Ja Jūsu projekta apmeklējums nav tik liels, tad var izmantot citas iespējas, kuras aprakstīšu zemāk.

Reklāmas tīkli

 • Textads – Adnet teksta reklāmu tīkls, maksāts tiek par katru klikšķi  – vidēji 2,5 līdz 3 santīmi par klikšķi
 • AdClick – otrs Adnet produkts – ļoti līdzīgs  textads.lv – tikai teksta reklāmu vietā rāda banerus un ir noteikta minimālā cena par klikšķi: 0.05Ls
 • AdSense – Google veidots reklāmas tīkls, rāda gan teksta reklāmas, gan banerus, arī maksā par klikšķiem, cenas var ļoti svārstīties un ir lielā mērā atkarīgas no pašu lapu satura. Vidējā maksa par klikšķi varētu būt pa vidu starp textads.lv un adclick.lv cenām.
 • iNectar – šī gada sākumā NT Media palaida šo projektu pozicionējot to kā Rich Media reklāmu tīklu. Liekas, ka beigās viņi to izmanto kā parasto baneru rezervēšanas sistēmu un tur nekas īsti nenotiek, vismaz pats no viņiem nevienu reklāmu saņēmis neesmu, bet varbūt ar laiku viņiem veiksies labāk.

Ieteiktu izmēģināt visas šīs sistēmas un salīdzināt rezultātus. Par AdSense vēl pāris piezīmes no personīgās pieredzes:

 • Kad lietotājs nospiež uz reklāmu, reklamētā mājas lapa ielādējas Jūsu lapas vietā (tā netiek atvērta jaunā logā)
 • Google AdSense ir sarežģīts un ļoti ilgs naudas saņemšanas process – piemēram, ja jūnijā nopelniet 100$, tad jūlija beigās tiks izsūtīts čeks, ko saņemsiet līdz augusta beigām. Tad čeks jāiesniedz bankā (komisija: 10Ls) un pēc pāris nedēļām tas tiks apmaksāts. Rezultātā jūnijā nopelnītos 100$ iznāk kontā dabūt apmēram pēc 10-12 nedēļām.
 • Čeki var arī neatnākt – līdz šim viens čeks atnācis, divi – pazuduši vai pārāk ilgi kavējušies un atcelti. Čeka nosūtīšana ar kurjeru maksā vēl papildus 13 eiro.

Teksta saites

Ir vairākas sistēmas, kuras piedāvā lapā izvietot teksta saites, lai uzlabotu reklāmdevēju pozīcijas meklētājos. Klikšķi parasti netiek uzskaitīti un maksāts tiek par laika periodu, kurā tiek rādītas teksta saites. Parasti šīm sistēmām nav īpaši svarīgs lapas apmeklējums, vairāk tiek ņemts vērā iekšējo lapu skaits un Jūsu mājas lapas Google PageRank rādītājs. Šīs sistēmas īpaši izdevīgas ir kvalitatīvām lapām ar ļoti mazu apmeklējumu.

Piezīme: meklētāji šādu saišu izvietošanu neatbalsta – un vai to ievērot, vai nē – tas paliek mājas lapas īpašnieku ziņā.

Affiliate programmas

Vēl var izmantot dažādas affiliate programmas, kur maksāts tiek nevis par klikšķiem, bet ir fiksēta maksa par noteiktu lietotāja darbību (reģistrācija lapā vai pieteikšanās uz kādu pakalpojumu) vai arī tiek maksāti % no naudas, ko lietotājs iemaksā reklāmdevēja saitā. Latvijā šī lieta vēl nav attīstīta, bet ir pieejami pāris piedāvājumi:

 • Seesam apdrošināšana – Jūs reklamējat apdrošināšanas pakalpojumus un ja kāds Jūsu mājas lapas apmeklētājs aiziet uz Seesam lapu un veic pasūtījumu, Jūs par to saņemat noteiktu samaksu
 • Lattelecom Affiliate – līdzīgi kā Seesam gadījumā – tikai šoreiz jāreklamē Lattelecom interneta pieslēgumi. Par katru darījumu tiem maksāti 10 līdz 25Ls atkarībā no reklamētā pakalpojuma.

Ar affiliate programmām gan ir tā, ka, vienkārši lapā izvietojot reklāmas materiālus, darījumu skaits un attiecīgi peļņa būs ļoti maza – tāpēc pirms apmeklētāja nosūtīšanas uz reklāmdevēja lapu vēlams viņu “apstrādāt” un pārliecināt par to, cik reklamētais pakalpojums ir labs. To var darīt izveidojot savā lapā atsevisķu rakstu vai sadaļu, vai pat veidojot atsevišķu lapu. Piemēram, Lattelecom Affiliate programmai citi ir izveidojuši šādas lapas:

Līdzīgas affiliate programmas ir arī dažādiem betting saitiem, piemēram, betway.biz – bet arī tad vēlams labāk veidot atsevišķu lapu – piemēru var apskatīties 1000000.lvVēl saistībā ar affiliate iesaku apskatīties arī šīs lapas:

Komentāri

 • Aigars responded:
  Apsveicu ar jaunu resursu! :)Ja par tēmu, tad vēl varētu piebilst, ka vispateicīgāk/visizdevīgāk tomēr ir affiliate tehnikas iefiltrēt jau esošajos resursos, kuriem ir labs apmeklējums, ja vien auditorija sakrīt ar reklamējamā produkta vai pakalpojuma mērķauditoriju.Protams, kā Tu saki, tas gan nenozīmē baneru izkarināšanu un viss notiek…

  No nulles būvēt affiliate projektu sanāk ilgi tādā mazā tirgū kā Latvijas – nepieciešama liela pacietība. Tomēr tas atkal ir vislabākais ceļš, lai gūtu vislabākos panākumus.

 • Oct 1 2009, 11:29 AM
  Sandis responded:
  Skatos, ka labs raksts sanaacis! Nu ko, taa tureet un drukaat par projektu.
 • Oct 1 2009, 5:42 PM
  Manas dalītās jūtas par partnerprogrammām (affiliate) | nombre.lv responded:
  […] labus vārdus jau esmu rakstījis iepriekš. Liekas, ka Kristaps Mors ir uzskaitījis visas LTC affiliate lapas. Ja cilvēki sajutīs šīs affiliate programmas lietderību, tad varētu sākties visai liels […]
 • Oct 1 2009, 6:19 PM
  Kristaps Mors responded:
  Paldies par komentāriem ;)Par AdSense vēl papildināšu – twitter’ī vairāki cilvēki satraucās par to, ka čeki var neaiziet – jāpiebilst, ka ja čeks neatnāk laikā, to var atcelt un nauda netiek zaudēta – bet gan pārskaitīta uz nākamo mēnesi. Un izvēloties “secure shipping” opciju vispār nav uztraukumu – šodien, piemēram, AdSense vēstule tika atsūtīta ar DHL kurjeru.Un par reklāmas tīkliem – izskatās, ka top jauns tīkls, ko var apskatīt šajā adresē –http://www.adblocks.eu/latvia/ – iespējams, ka ar to arī ar laiku varēs pelnīt.

 • Oct 1 2009, 10:37 PM
  Martins responded:
  Jāpiezīmē gan, ka Seesam šo pasākumu piedāvā tikai juridiskajiem, bet Lattelecom tikai privātajiem. Tas savā ziņā ierobežo dalību vienā vai otrā gadījumā.
 • Oct 1 2009, 11:21 PM
  Kristaps Mors responded:
  Martins, paldies par info – to nezināju. Par LTC gan neredzu problēmu kādam SIA darbiniekam reģistrēties tur kā privātpersonai – domāju, ka LTC pret to nebūs iebildumi, pats arī sākumā nedaudz eksperimentēju ar viņu programmu, izmantojot SIA resursus.
 • Nov 3 2009, 10:30 PM
  Ģirts responded:
  Un kur palicis AdWords?
 • Dec 1 2009, 3:04 PM
  Ilgvars responded:
  Agrak izmantoju AdWords, situacija bija laba, bet tomer peldosha (uz augshu, uz leju). Shobrid saku meginat sadarboties ar adblocks.eu. Pagaidam, neko sliktu pateikt nevaru, rezultati mazliet labaki neka google… Patik ka viniem ir diezgan plasha reklameshanas portalu izvele un sadalijums pec auditorijas
 • Jan 18 2010, 8:52 PM
  Steve responded:
  Domāju, ka, lai nopelnītu ar kādu interneta projektu, tajā tomēr jāieliek sava sirds un dvēsele. Tikai tā var rast gandarījumu par labi paveikto darbu.
 • Nov 15 2010, 1:23 AM
  FisherLV responded:
  Nu jau kopš pavasara iekš Google AdSense ir pieejams maksājumu saņemšana caur Western Union. Nekādi čeki pa pastu vairs netiek sūtīti un naudiņu var saņemt pasta nodaļā jau nākamā mēneša beigās kopš minimuma sasniegšanas.
 • Jun 12 2011, 2:13 AM
  Anna Liepa responded:
  Varbūt kāds var palīdzēt ar padomu! Es pirms nepilna mēneša esmu izveidojusi savu blogu izmantojot Blogger (Google) pakalpojumus. Sniedzu pieteikumu uz Google AdSense, bet man visu laiku atbild – nevaram apstiprināt, jo jūsu norādītā adrese nav korekta. Tiešām nesaprotu, kas par lietu, jo uzrādu to adresi, kas man ir un kāda ir Latvijas Pastā par mani. Dzīvoju es privātā mājā lauka vidū un tur nav ne ielas, ne numuru, bet ir tikai mājai nosaukums. Viņu forumos lasīju, ka arī citiem ir tādas pašas problēmas, tiesa tikai citās valstīs. Varbūt kāds var pateikt, ko es daru nepareizi.Anna
 • Feb 9 2012, 3:37 AM
  Santa responded:
  Kļūsti par ClubX.lv partneri!
  Kāpēc kļūt par mūsu partneri?ClubX.lv ir viens no lielākajiem erotiskās iepazīšanās portāliem Latvijā. Uz doto brīdi, ClubX.lv reģistrēto lietotāju skaits ir vairāk kā 229,000, un katru mēnesi tas nepārtraukti pieaug.Mēs tev piedāvājam kļūt par mūsu partneri un bez vismazākās piepūles pelnīt naudu.

  Kā tas darbojas?

  Viss, kas tev ir jādara, jāizvieto mūsu banneris vai teksta links savā mājas lapā. Par katru lietotāju, kas uzklikšķinās uz banneri vai teksta linku tavā mājas lapā un veiks maksājumu mūsu portālā, tu saņemsi procentus.

  Tev vajadzētu kļūt par mūsu partneri, jo:

  – Pieaugošais lietotāju skaits sniegs tev lielāku peļņu.
  – Par katru piesaistīto lietotāju, tu saņemsi 70%.
  – Mēs labprāt tev sniegsim visu nepieciešamo informāciju.
  – Tu vari sekot līdz savai peļņai, tev jebkurā vēlamā un izdevīgā laikā.

  Gribi kļūt par mūsu partneri? Zvani vai raksti!

  Mob. Tālr.: +37127190056
  E-pasts: info@clubx.lv

 • Jan 5 2013, 12:06 AM
  Pieraksti responded:
  Man pašam patīk adsense peļņas iespējas. Esmu mēginājis arī teksta saites, taču nav bijis tāda veida saturs, kurš varētu nodrošināt šādu peļņas veidu. Ja tiek piedāvāti kaut kādi faili mājas lapā, tad drošvien tas varētu būt labs veids kā nopelnīt.

2 replies on “Kā nopelnīt ar savu interneta projektu?”

Latvijā ar Adsense un līdzīgiem reklāmas tīkliem būs pagrūti nopelnīt iztiku.

Man, piemēram, līdz pirmajai izmaksai Adsenese tīklā, kas ir 70 eiro, pagāja 8 mēneši 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s