Categories
Latvian

Lokālais pasaules gals

Te arī raksts tvnet: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/311184-ogres_augstakaja_kalna_gaida_pastardienu

Sestdien Latvijas tīmekļa lielākajā tenku vācelītē izlasīju rakstu par to, ka naktī un turpmākajās dienās gaidāms priekš mūsu platuma grādiem nepierasti liels vējelis. Īpaši piesaistīja apgalvojums, ka gaidāmā viesuļvētra uzskatāma par stiprāko, kas līdz šim bijusi Latvijā.

Daudz nedomādams, nolēmu pārbaudīt “orkāna spēku” uz savas ādas – un ne jau sēdēdams kādā Rīgas parciņā zem lūstošiem zariem. Bet tā kā gluži viens negribēju doties uz sevis apjūsmoto Kolkas ragu, tad kopmītņu ēkas ietvaros uztipināju vienu stāvu augstāk un pēdējās dienās visai bieži apmeklētajā #506 istabiņā atradu divus kursa biedrus, kas piekrita pievienoties šajā braucienā.

Uzjautāju arī blondajai, vai viņa negrib doties līdzi, bet tā kā tajā dienā viņa manī bija zaudējusi ticību, tad domādama, ka es muļķojos un īstenībā braucu uz mājām nevis autoostu, lai iepirktu busa biļetes, viņa pameta manu istabiņu. Bet vēlāk pārliecinājusies par pretējo, nākamajā rītā pievienojās 3 idiņu ekspedīcijai uz visu ciemu ciemu – Kolku.

Gulējis labi ja divas stundas, ap pieciem piecēlos, lai laicīgi sataisītos un ap sešiem varētu pazust no kopmītnēm. Jāatzīst, ka ja iepriekšējā vakarā es vēl to vētras padarīšanu neuztvēru neko nopietni, tad dotajā brīdī manas domas sāka šķobīties – vējš, kas lika sevi manīt, dauzot koku zarus pie logiem, likās diezgan iespaidīgs un potenciāli destruktīvs gan attiecībā pret dabu, gan ākstiem, kas neizjūt pret to pietiekamu bijību.

Bet paēdot brokastis un četratā izlienot ārā interese par āpkārtnotiekošo pārņēma pirms tam radušās šaubas un varējām mierīgā gaitā slāt uz pieturu. Nedaudz pabrīnījušies par ielu tukšumu pēc brīža ielīdām dzeltenajā Ikarusā – busā, par kuru klīst leģendas, no kurām viena teic, ka ar tādu vajag divas stundas, lai pieveiktu apmēram 40km garu ceļu – un pat tad gadījumā, ja tam nekas nenojūk. Mums gan nekas slikts neatgadījās un brīnumainā kārtā diezgan ātri tikām uz autoostu, no kurienes ar jau nedaudz mūsdienīgāku braucamo kratījāmies apmēram 3.5h.

Jo tālāk tikām, jo biežāk manījām vēja piesmietos kokus, no kuriem liela daļa bija uzkrituši uz elektrības vadiem un arī ceļa, bet nebija neviens, kuru izveicīgais šoferītis nevarētu apbraukt un tā mēs tikām aizvesti līdz pašai Kolkas raga piebrauktuvei, no kurienes līdz jūrai varētu būt 100-200m.

Kādas 2 stundas pastaigājām gar jūru, šo to pafotogrāfējām, nedaudz pasalām un dabūjām arī izjust īpašu tuvību ar vēja pūstajām smiltīm – var teikt, viss gāja raiti kā plānots, bet es nebūtu es, ja beigās vēl nesaslapinātos. Tā kā mazs bērns ielīdu ūdens apdraudētajā zonā un izvairījies no viena viļņa, nākamo pietiekami ātri nepamanīju.

Skaidrs bija tas, ka līdz nākamajam un vienīgajam busam, kas tajā dienā mūs varētu aizvest uz galvaspilsētu, laiks bija kādas 4-5 stundas. Mums par prieku viss ciems bija bez elektrības, ūdens un mobilajiem sakariem un attiecīgi tējas namiņā, kas bija uzsliets piebrauktuvē, uz tēju varēja necerēt, bet toties varēja iegādāt sezonai tik ļoti aktuālo saldējumu, kas brīnumainā kārtā vairs nebija tajā labākajā formā. Nedaudz tur pasēdējuši, nolēmām doties uz tirdzniecības centru – tādu provinces tipa universālveikalu, kas saspiests vienā telpā. Bet pirms tam vēl uz A4 lapas tika uzkrāsots uzraksts “Rīga”, kuriem teorētiski vajadzētu palīdzēt mums kādu nostopēt, bet kā gāja ar praksi, domājams visiem skaidrs.

Nepagāja ne pusstunda un jau nonācām pie tā saucamā tirdzniecības centra – sākumā izskatījās, ka viss ir ciet, bet tomēr vienas durvis nebija aizslēgtas un tikām iekšā pustumšā, ar plauktiem aizbāztā telpā, kur tērzēja pati pārdevēja un viena veca tantiņa. Kaut ko iegādājām un gribēju jau pieprasīt čeku, bet tomēr noturējos un tā vietā uzjautāju, vai te ir kāda kafejnīca/bārs vai tml. iestāde. Saņēmu pozitīvu atbildi un norādi, ka 200m tālāk. Tā nu izlīdām ārā un nedaudz pasmējām par pretī atrodošos autoostu – viena sūda pieturu ar nelielu jumtiņu un vienu mazmājiņu, kas bija novietota 20m tālāk.

Bet tā kā bija vēlme uziet vietu, kur varētu siltumā aizliet viepli, tad tipinājām tālāk. Pa 200m garo ceļu, kas īstenībā izskatījās vismaz pēc 500m, manījām vēl pāris interesantas būves – gan videonomu 2x2m ķieģeļu bunkurā, gan veikalu neko daudz lielākā vagoniņā. Manījām arī bibliotēku, bet bija diezgan liela pārliecība, ka ja tā nav pavisam slēgta, tad svētdienā un šādā laikā jau nu noteikti.

Vēl vairāk nosaluši tikām līdz bāram, kas bija slēgts un tam blakus esošam veikalam, kurā iegādāju vienu zeķu pāri. Arī šoreiz atturējos no cilvēku kaitināšanas un kredītkarti nemaz nevilku ārā. Tā kā nebija, kur sēdēt, ierosināju doties ciemā pie Dieva, kur varētu gan grēkus nožēlot, gan ar To Kungu parunāt, gan zeķītes pārvilkt un nedaudz uzkost. Bet kā smejies, pat Dieva namā mēs iekšā netikām, neskatoties uz to, ka bija svētdiena un tai būdai būtu jābūt atvērtai jebkurā laikā. Pats mācītājs, kam blakus nožēlojama paskata baznīcas ēkai uz pārējo graustu fona bija uzslieta tīri smuka mājele, gan jau pēc mesas vai kā sauc to pātarošanu, bija nodevies alkoholam, kuru tajā dienā liekas, ka viss ciems patērēja vairāk nekā parasti – kā nekā pasaules gals tak ir jāatzīmē un mirt skaidrā būtu vairāk nekā muļķīgi.

Tā nu Dieva piesmieti vilkāmies atpakaļ autoostas virzienā un sākām stopēt. Kas nu stopēja, kas par to visu smēja, bet nekas labs neiznāca. Nepalīdzēja arī mans uzraksts “laimes zeme” – cilvēki gan skatījās nedaudz ieinteresētāki, bet lai kāds no tiem mērgļiem apstātos, es pat nez, kas būtu jāiesāk. Andris gan mēģinādams būt optimistisks, apgalvoja, ka ja kāds doties Rīgas virzienā, bet es šaubos, vai maz viņš pats tam ticēja – tādi nosaluši un izmisuši mēs tajā pašā ēkā, kur bija tirdzniecības centrs, pa vēja izgāztu logu ielīdām kaut kādas bijušās kafejnīcas telpās. Tur tad slapjajā kājā uzvilku divas zeķes, tām pa virsu maisiņu, kurā bija ievīstīts iepriekš iegādātais zeķu pāris un tad slapjo botu – gana viltīga kombinācija, lai noturētu savu pēdu puslīdz sausu.

Nīkām tur un es pat jau biju iemanījies ierīkot sev pieticīgu guļas vietu, kad ieradās divi vietējie, kas mūs apgaismoja par valstī esošo situāciju – teicās, ka izsludināts ārkārtas stāvoklis, 60% Latvijas iedzīvotāju neesot elektrības, no Ventspils un pāris Rīgas rajoniem cilvēki tiek evakuēti, sakaru nav un pat no parastā telefona, kuram elektrība nav vajadzīga – nācās n-tās reizes zvanīt, lai sazvanītu kādu no Rīgas.

Un brīdi vēlāk sirdī tiešām parādījās prieka dzirksts – atcerējos, kā mēs ar Jēci 2003. gada 15. maijā pasaules galu gaidījām, kā cerējām uz vispārējo paniku un mietpilsoņu apjukumu un tagad tas lokālā mērogā bija piepildījies. Tas nozīmēja, ka interesenti diezgan brīvi varēja nodarīt vēl lielākus postījumus nekā piedzīvotā viesuļvētra, bet vecos krabjus neglābs arī nekādi sāls krājumi. Bet nav prieku bez bēdu – mums tika paziņots, ka buss varētu arī neierasties un tas jau sirdī radīja savu sāpi. Ir vēlme būt šāda haosa centrā nevis pamestā nostūrī, bedrē, kurā nekādu sakaru tik drīz nebūs un kur vietējie jaunieši aicināja piebiedroties vakara izklaidēs – dzert un spridzināt no jūras izskalotos lādiņus, kuri šajās dienās nāca ārā diezgan raženi.

Šie tipiņi bija laipni un piedāvāja arī vajadzības gadījumā naktsmājas sadabūt, bet tomēr bija vēlme tikt atpakaļ nedaudz civilizētākā pasaulē. Īpaši pēc tam, kad tajā pašā pamestajā veikalā ievēlās divi pusmūža alkāni pamatīgā reibumā un lepni demonstrēja kaut kādi nazi, kas laimīgā kārtā mūsu iekšas tā arī neskāra, bet tie pidari mūsu situāciju neko omulīgāku nepadarīja.

Tikuši vaļā no šiem idiotiem, kuriem tālākā nakts arī nesolījās būt neko jautra (sākumā satiktie jaunieši izmeta ideju par to, ka vajadzētu tos atspārdīt – tie tāpat nevienu vēlāk neatpazīšot, ja vispār kaut ko atcerēsies), devāmies atpakaļ uz veikalu, kurā iepirku tās zeķītes. Tā kā tas bija otrā ciema galā, tad varējām nedaudz paspriest un apdomāt mūsu situāciju. Veikalā iegādāju telekarti, bet liela jēga no tās nebija – nevarēju sazvanīt nevienu ne uz mobilajiem, ne analogajiem numuriem. Iepriekš satiktie tipiņi bija manījuši busu un attiecīgi mūsu lielākā problēma – tikt prom no turienes – bija atrisināta. Ievēlāmies bodē, iepirkām alu un gaidījām busu, ar kuru tikām atpakaļ uz saviem mūriem.

Nedaudz vīlāmies, jo centrs izskatījās tāpat kā tad, kad mēs no rīta to pametām, bet tomēr bijām tīri labi pavadījuši dienu un vispār radās doma, ka tādus braucienus, kuros varētu kaut kas noiet greizi, būtu ideāli rīkot katru nedēļas nogali. Nez vai tas tā arī notiks, bet nu par to der padomāt, jo pārāk reti iznāk izrauties no vienmuļās ikdienas, kas pamatīgi nomāc.

P.S. Vēlāk palasot to pašu tenku vācelīti uzgāju komentārus, kas varētu būt arī citu ievērības cienīgi:

emanueela (12:29 / 09.01.2005):
Ventspilii bija izsludinaata avaarijas situaacija, sakaraa ar iespeejamo amonjaka nopluushanu, kas navejoshi:(
Daudzi Ventspilnieki ir jau izbraukushi no pilseetas..

doma (14:10 / 09.01.2005):
Lasu par to Ventamonjaku, vai tieshaam vinjiem pashiem nav nekaadi gjeneraatori, ka tos piegaadaaja no kaut kurienes, jebshu nav paredzeeta situaacija, ka tik ilgi nebuus elektriiba. Ja pareizi saprotu vinjiem uz elektriibas tur kaut kaada dzeseeshanas iekaartas nu tieshaam neesu lietas kursaa. Bet ko vinji dariitu , ja vinjiem neviens tos gjeneraatorus nedotu. vai tad vinjiem na pashiem jaabuut gataviem taadai situaacijai…

Tavabalss (14:39 / 09.01.2005):
Amonjaka rūpnicas blīkšķis bez dzesēšanas, bija reāls. Panikas nebija, vienkārši tiem, kuriem bija iespējas un kuri bija mazāk informēti, atstāja pilsētu.
Kāpēc valsts institūcijas nav gatavas nodrošināt amonjaka dzesēšanu rūpnicā, ja atslēdzas elektrība, pašu spēkiem? Ja nu palīgi no Rīgas nebūtu paspējuši…?
Kāpēc pašvaldība nenodrošina pielsētas iedzīvotājus ar informāciju?
Vismaz pasakot, pēc eksplozijas, cik minūtēs beigsies dzūvība Talsos, Kuldīgā, Saldū, Liepājā, Jūrmalā un vēja virzienā uz dreifā stāvošiem kuģiem… Cik zinjas ir patiesas?
Un Lembja paziņojums, ka amonjaka noplūdes nav, izklausījās pretēji. Kāpēc to neapstiprina žurnālisti???

Ventspilnieks (21:17 / 09.01.2005):
Saistībā ar šīs nakts notikumiem VUGD izsaka pateicību uzņēmumiem SIA “Lattelekom” un “Pro-1”, kas palīdzējuši bez elektroenerģijas palikušajā Ventspilī nogādāt elektrības ģeneratoru, kas tiek izmantots uzņēmumā “Ventamonjaks”. sho pateciibu vajadzeetu izteikt ne tikai VUGD, bet arii pusi eiropas iedziivotaaju! No katastofas bija ~10 min. ko neviens nemin presee! Amonjaks – graados ir skidrums, bet sasilstot gaaze.. nekaadas laapinju aisardziibas sisteemas te neliidzeetu(taas der minimaalaam nopluudeem) Sheet! Ap 3 naktii redzeeju kaa vissi biezie ar savaam famiilijaam muuk kaa zurkas no grimstosha kugja..Par katastrofas izvairiisanos varam pateikties Dievam!! Taa kaa veejsh puuta no rietumiem buutu apspraagusi pus Latvijas! Labi ka viss beidzaas taa! Protams ka muusu PAPS saka ka uztraukumam nav iemeslu,BET preteejaa gadiijumaa vinsh buutu pakaarts aiz olaam Briselee Latvijas karoga mastaa! nodziivoju 24h bez elektriibas.. Iedziivotaaju viduu panika- 3 jos veikalos, kas straadaaja rindas kaa ccp laikos- visi graaba tonaam makaronus, konservus, uudeni… tagat arii nets ir phuuu.. tautieshi juus pat nenojaushat ka esat dzimushi 2 reizi! 10 minuutes un viss buutu beidzies….

Ventspilnieks (21:26 / 09.01.2005):
Veel aizmirsu piebilst, ka rezerves avaarijas generatorus neizdevaas iedarbinaat Ventamonjakaa.. AA meediji kur skatamies?? Viss ir peerkams muusu ”TEEVU ZEMEE”” veee vemt gribas.. Ja buutu notikusi shii katastofa visi raustiitu plecus un briiniitos – kaa tas vareeja atgadiities? Shet! laizu prom uz Iriju.. nav te man nekaada teevuzeme..

vaaks (21:48 / 09.01.2005):
To nastjai:
politiskaa vara Ventspilii mainaas. Lembja impeerijai gruustot, kritiis arii triis politiskaas partijas Saeimaa.
Tas buus treshais vulkaana izvirdums, kas radiis cunami efektu Latvijas politikaa, kad jaunie censonjas pacels partiju finanseeshanas lappuses.
To Ventspilniekam:
par eksploziju zinaaja daudzi muukoshie un paliigos steidzoshie.
Bet maz ir to, ka zina, kaa amonjaka tvaikos mirst cilveeks. Shkjidrumaa – izshkjiist pats, bet tvaiks aiztur saapju kliedzienu, kameer meemaas mokaas izskjiist dziivotgriboshaa gljotaam un ieksheejiem orgaaniem. Tas vareeja notikt ilgaakais 12 minuushu laikaa ar visiem Kurzemes iedziivotaajiem, un liicii dreifeejosho kugju apkalpeem. Veeja virziens naktii radiija risku, kuraa vareeja iet bojaa arii Riigas iedziivotaaji. Paliidziiba bija varoniiba, kas izglaaba riidziniekus, kuri pashi to nemaz neapzinaajaas. Par varonjdarbiem pateicas ar ordenjiem, bet par nolaidiibu, kas radiija apdraudeejumu, tuvredziibu, kas var joprojaam izniicinaat pusi Latvijas iedziivotaajus, un mantrausiibu, kas liek pelniit, lai citi mirtu kluseejot, ir jaasanjem cunami sods.

kikai (22:12 / 09.01.2005):
Ventspilniek, a tu droshi zini ko runaa? tas ir nopietns fakts ja ir taisniiba..

Ventspilnieks (22:24 / 09.01.2005):
>>kikai.. padaomaa logiski- kakova hrena vilkt pa galvu, pa kaklu no Liepaajas un Riigas diizela generatorus ja te viss bija super? Man ap pus 3 naktii pazvaniija ne viens vien cilveeks un teica lai metu kaajas paar pleciem(ne no Kuldiigas un Liepaajass), bet taa kaa biju konkreetaa palii, tad ..:)) teicu: likteni – gribi? naa fakk pofig :)))

Jancis –> enimai18 (23:28 / 09.01.2005):
To, kas notika Ventamonjakaa, jau nu Tu nezini. Varbuut to nekad neviens iisti arii neuzzinaas.

Quattro (23:37 / 09.01.2005):
Ventspili neviens patiesibu neteica ne prese,ne kur citur,tie,kas no draugiem kaut ko uzzinaja tie jau pilsetu pameta pa nakti un tas turpinajas vel no rita.Cik nozelojami ir tas,ka viss tiek noliegts…(tas tiesam atgadina padomju laikus).
Japateicas Dievam un visiem,kas noversa katastrofu(Ventamonjaka eksploziju),kas butu izraisijis sausmigas sekas.
VeA studenti netika informeti par notiekoso un informaciju nacas uzzinat no citiem avotiem.
Vai tiesam vel joprojam dzivojam PSRS???

Tavabalss (08:41 / 10.01.2005):
Kā pasargāt sevi no amonjaka gāzes?
Kā pašvaldībai informēt iedzīvotājus Ventamonjaka rūpnicas eksplodēšanas gadījumā?
Vai iedzīvotāji var glābties augšējos dzīvokļos, ja gāze ir smaga un izplatās tuvināta zemes virsmai?
Vai aizsargmaskas un gāzes indikatorus izdalīs Ventspils dome, Lembergs privāti, Ventamonjaks vai tas būs jāpanāk tiesas ceļā?
Kāpēc tika slēpta informācija. Kāpēc tika melots?
Kāpēc pie varas ir noziedznieki, kuri vēlas sakropļot savu tautu, savus bērnus?
Kāpēc netiek sumināti tie varoņi, kas novērsa ap pusi latvijas iedzīvotāju bojāeju un sakropļošanu?
“Kosmisko staciju nevar izvēdināt un, ja stacijas gaisā uzkrājas bīstama amonjaka koncentrācija, kosmonautiem to nepieciešams zināt, vēl pirms amonjaku saož viņu deguni, jo tad var izrādīties par vēlu.”
Amonjaks ir bezkrāsaina gāze ar raksturīgu asu smaku, kas šķīst ūdenī.
Rīgu Ventamonjaka eksplozijā izdalījušās gāzes pie 40 m/s(144 km/h) vidējā vēja ātruma sasniegtu stundas laikā. Eksplozija izviestu amonjaku 40-60 km attālumā, tad par pārējo būtu rūpējies vējš.
Kā iedzīvotājiem rīkoties tālāk, lai sevi pasargātu?
Cik tālu ir panikā jabēg no Ventspils, lai netiktu sakropļota iespēja cilvēkam domāt un netiktu paralizēti viņa orgāni.

vaaks (09:57 / 10.01.2005):
Vai Ventspils autobusa parka automobili ir piepildīti ar degvielu un sagatavoti ceturtdienas naktij?
Vai iedzīvotāji Ventspilī tiks ienformēti ceturtdienas naktī par stāvokli amonjaka rūpnicā?
Vai ir sagatavotas evakuācijas shēmas un plāns iedzīvotāju glābšanai?
Uz kurieni vinji tiks evakuēti?
Vai tur ir tālruņi un komunikācijas iespējas?
Vai katrs iedzīvotājs ir par to informēts, lai nerastos panika pilsētā?
Kā rīkoties pārējo Kurzemes pilsētu iedzīvotājiem Ventspils pilsētas evakuācijas gadījumā?
Vai amonjaka krājumi tiek samazināti?
Vai ražošana ir iesaldēta?

Nitrat (12:08 / 10.01.2005):
Labrīt!
Nu arī es reiz nevaru nepateikt kādu biezu vārdu!
Visa Latvija pēdējās pāris dienas runā par to, cik daudz dažādu postījumu šī vētra ir izdarījusi. Tas viss ir tā, bet tiešām NEVIENS nopietni nav runājis par situāciju, kas notika naktī no sestdienas uz svētdienu Ventspilī. Visi tie murgi, kas tika stāstīti ziņās, ka satraukumam nav bijis pamata un ka viss ir baigi normāli ir pilnīga un klaja dezinformācija!
Pats personīgi zinu to, ka Ventspils elite tika sacelta kājās ~2.00 naktī, lai tinas prom no pilsētas, ja grib dzīvot. Jo draudi bija nenormāli lieli – jo nelaime nenotika tikai laimīgu apstākļu sakritības dēļ! Kopskaitā no pilsētas izbrauca milzums daudz cilvēku, ne kā TV Lembergs teica, ka izbraukušas tikai dažas mašīnas. Pēc neoficālas informācijas(par ko gan 100% garantēt nevaru) no pilsētas uz 8.00 rītā bija izbraukusi gandrīz puse tās iedzīvotāju! Bet lielie kungi pilsētu bija jau pametuši ap 3-4 naktī.
Ap 6.00 Staldzenē pie Ventspils bija jūtama stipra amonjaka smaka – tas tādēļ, ka šī vieta atradās naktī pa vējam no pilsētas un viņi pirmie izteikti izjuta smaku no tā nelielā amonjaka daudzuma, ko dienesti apzināti nolaida rūpnīcā, lai izlīdzinātu spiedienu rezervuāros, kamēr sagaidīs rezerves ģeneratorus. Paldies, Dievam, ģeneratori tika iedarbināti tiešām pašā pēdējā brīdī!
Šai sakarā man rodas kaudze ar dažādiem jautājumiem:
– Pirmkārt jau par pilsētas varas struktūrām, kas neziņoja par šo un neveica nekādus centralizētu pasākumus draudu un iespējamo upuru samazināšanai;
– Otrkārt par medijiem, kas tik akli un bez jebkādas datu pārbaudīšanas ir devusies šīs dezinformācijas pavadā, pašiem neveicot nekādas pārbaudes;
– Treškārt(kas stingri izriet no otrā) par to, kāpēc tiek runāts tikai par dabas kataklizmām, bet ne par gandrīz, gandrīz notikušo lielāko rūpniecisko katastrofu valsts vēsturē! Jo cik atceros vēl kaut kad 90′ gados taisītu shēmu par iespējamiem draudiem amonjaka noplūdes gadījumā, vēja virzienam esot no Rietumiem, rādiusā no Ventspils līdz Talsiem ir mirusī zona…
Mjā, pēc šādiem piedzīvojumiem man vairs nav nekādas ilūzijas par Latvijā notiekošajiem procesiem drošības garantēšanai tās iedzīvotājiem, kārtējo reizi apzinoties tikai to, ka paļauties un uzticēties var tikai pats saviem spēkiem.

vājprāts (13:42 / 10.01.2005):
Ja kaut 50% no tā, ko raksta Nitrat(12.08)ir taisnība,tad nevar ticēt ne tikai politiķiem un ierēdņiem,bet vairs arī nevienam no medijiem!

ventspilnieks (14:07 / 10.01.2005):
Pilnīgi piekrītu NITRAT, amonjaka noplūdes bija un tās tika slēptas, pēc šī brīža aprēķiniem nopludināja aptuveni 70 tonnas amonjaka un īstā panika ”Ventamonjakā” sākās ap vieniem naktī, kad atbildīgie darbinieki saprata situācijas nopietnību.
Izbrīnu rada cilvēku apzināta turēšana informācijas badā un pilsētas administrācijas lēmums slēpt patieso situāciju pilsētā.

Komentāri

Despacho 11.01.2005 / 19:37:19

Atverās mute un neveras ciet. Toč normālos padomju laikos dzīvojam. Vēja virziens mainīgs. Tātad ne tikai latvijai, bet arī lietuvai tiktu. Masu mēdiji visu noklusē, kas arī fakts bišķi nepatīkams.


Despacho 11.01.2005 / 19:40:58

P.S. kur tu īsti tos komentus ņēmi?


mors 11.01.2005 / 19:51:11

tikko pieliku vēl pāris komentārus, ņemti tie ir no tvnet.lv postiem par šo visu pasākumu.


Despacho 11.01.2005 / 20:05:37

tvnetu neapmeklēju, īsto rakstu nevaru atrast, iedod linku plzz….


mors 11.01.2005 / 20:14:58

heh… nav īstā raksta, ir vairāki un nebūt ne pāris raksti: http://www.tvnet.lv/news/latvia/ind…


blondā.. 11.01.2005 / 20:16:27

Smējos kā kutināta, lasot vielas izklāstu Tavā īpašajā leksikā.. 😛 Ir ok – žēl tik, ka Tu neraksti biežāk un vairāk! 😉


Despacho 11.01.2005 / 20:17:53

vuiii, dafiga ko lasīt, bet liels tev paldies


Zendulverfs 11.01.2005 / 20:49:18

pats esmu no Ventspils.. uzskatu, ka tas viss ir reāls sviests.. ok, mož tiešām kaut kāds amonjaks tika gaisā, bet ne tādā daudzumā, lai tas ko sliktu izdarītu, diezin vai.. pats vēlu vakarā vandījos pa molu un pēc tam skatījos kā koju jumtu uzmeta uz mašīnām – bija jautri. tik tiešām liela daļa tautas brauca prom, bija apmēram tā – eu vecais, man tikko zvanīja viens čoms, zini, tur Ventamonjakā dirsā būšot, viss ies gaisā, ko daram, maucam prom!? – vienkārši cilvēki krīt panikā īsti nesaprotot par ko ir runa. lai nu kur, bet tādos uzņēmumos, kur ejot visam gaisā var aiziet pie Dieviem bez maz vai vesels reģions ir entie rezerves un visādi drošības plāni.

negribu nevienu aizstāvēt, drošvien jau, ka tiešām tur nebija kaut kas tīrs – tagad noteikti būs sapirkti dafiga rezerves ģenerātori 🙂
jā un links, kur var izlasīt, kas tiek darīts, ja neizdodas tikt pie štroma.
http://www.leta.lv/wind/news.asp?Ne…

starp citu pats nekur neaizbraucu, paliku tur pat un rēcu kā ugunsdzēsēji ņem no mašīnām nost tos bleķa gabalus 🙂 bija reāli jautri, solās būt arī ceturtdien 😀


mors 11.01.2005 / 21:23:16

nu nez… man Ventspilnieks (22:24 / 09.01.2005) un Nitrat (12:08 / 10.01.2005) komentāri liekas diezgan pārliecinoši. ja tiešām tur viss būtu tā, kā LETA rakstīts, tad tādus ģeneratorus naktī, vētras laikā diez vai kāds vestu.


Zendulverfs 11.01.2005 / 23:54:16

Ģeneratorus primāri veda Ventspils slimnīcai, jo pašsaprotami, ka slimnīca bez štroma īsti nav vairs slimnīca, drīzāk uz morga pusi (laikam ar vienu ģeneratoru, kas jau ir slimnīcā bija par maz), Kālija parkam, pie reizes arī Ventamonjakam.. ai karoče pofigs, man galvenais ir, ka nekas neuzgāja gaisā un rēcu par visiem tiem, kas bija aizbraukuši nezin kur un izgrāba reālu stieni, tagad visi cenšas savu negulēto, stresa pilno nakti un izlieto benzīnu izlikt komentos. pats galvenais jau, ka katastrofas gadījumā nekas nelīdzētu arī tiem, kas bija aizmukuši uz kuldīgu, talsiem un sazin kur vēl. Ja tā mantiņa iet gaisā, tad šiten Kurzemē ir smuks krāterītis, kas pēcāk varētu būt tūristu iecienīts 🙂 galvenais – keep it easy


Despacho 12.01.2005 / 00:05:36

nu ja līdz daugavpilij aizlaistu tad moš izglābtos 😉

un vispār tajā rakstā nafig viņiem iegādāties vēl vienu dzinēju, nafig runāt par piemēram par to ja būtu noplūde utt.. tad jau kaut kas varēja būt… (nu manas domas vēl joprojām ir ka 10 minūtēm un vairs nebūtu dtresa manā dzīvē.. nekā nebūtu)… bet no vienas puses, es te gāzmasku atradu 😛


Zendulverfs 12.01.2005 / 11:31:28

Bet interesanti, kur radās tas pieņēmums par tām 10 minūtēm.. varbūt tā kā filmās īstenībā paspēja uz pēdējo sekundi 😉


tamster 13.01.2005 / 05:51:47

IMHO bullshit. Ventamonjakam gadījumam ar elektrības neesamību _JĀBŪT_ paredzētam jau projekta līmenī. Tas nav kiosks kuru vari pats savām roķelēm saštellēt “kak popalo”. Pieļauju, ka jamo nemaz letiņi nav būvējuši.

Un šķiet, ka tāda veida uzņēmumiem ir jāiztur arī šādi tādi starptautiski pārbaudījumi/sertifikācijas (k-kas uz ISO pusi), jo tas nav glabāt ķieģeļus noliktavā, zinies 😉


Despacho 13.01.2005 / 07:00:12

rezerves ģenerātori bija, kurus aizveda tieši todien uz remontu…


Kirils 16.01.2005 / 22:27:22

skatos, Tu arii atpuuties pie dabas. eh, shkrobe, ka man nepietiek pacietiibas savus pie-dabas-gaajienus pieraxtiit.


:-.

a runaajot par ventinj-jaku.. vinjiem tur ir laapa (mehaaniskaa ;> ) pie katra bunkura, ar kuru sadedzina lieko amonjaku, spiedienam palielinoties. taa kaa var rasties vieniigi materiaali zaudeejumi. nav jau, nav taas “lielaas ljaunaas organizaacijas” tik bezatbildiigas.


mors 17.01.2005 / 14:52:24

nu un ko jūs teiksiet par šo: http://www.tvnet.lv/onlinetv/tv1/in…


tamster 17.01.2005 / 19:53:54

nu tieši kā Kirils teica – “vinjiem tur ir laapa (mehaaniskaa ;> ) pie katra bunkura, ar kuru sadedzina lieko amonjaku.” tas tad imho arī ir tas rezerves variants gadienā ja nav strāvas…


njaa 20.01.2005 / 23:46:08

te arii links uz liidziigu raxtu kuraa apkopoti komentaari. tagad, kad jau kaads laiks pagaajus, viss t kaa top skaidrs – saakumaa es domaaju ka tas ir fufelsi, bet izraadaas, ka taa nav.


http://www.jaffa.lv/jaffa/2005/01/k…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s