Categories
Latvian

Ļaunums

Kārtējā ķēdes vēstule, tikai šoreiz to man kursa biedrs atsūtīja caur www.draugiem.lv:

Viss iespējams ar mīlestību!!!
Šī vēstule ir veiksme. Orģināls atrodas Anglijā.
Veiksme apceļojusi pasauli deviņas reizes. Tevi veiksme
sagaida tuvāko četru dienu laikā pēc vēstules saņemšanas.
Veiksme ir izvēlējusies tieši tevi savā liktenīgajā ceļā. Tas ir
nopietni. Veiksmi tu saņemsi pa pastu. nesūti naudu, jo liktenim
nav cenas.Neglabā šo vēstuli. Tā tavās rokās drīkst palikt ne
ilgāk kā 96 stundas, t.i., 4dienas.
Kādas aviācijas kompānijas kalpotājs saņēma 47 tūkstošus _.
Džons Emiltons saņēma 40 tūkstošus un zaudēja tos,
jo partrauca vēstuļu ķēdīti. Džordzš Vastons saņēma
šo vēstuli un pēc 8 dienām zaudēja sievu jo nenodeva vēstuli
tālāk.Lūdzu izsūti 20 kopijas un vēro notikumus 4 dienas
Vēstuļu ķēdītes sākums ir Venecuēlā. To sācis ir
svētais Antonijs De Misionārs no Dienvidamerikas. Tā kā šai
vēstulei ir jāceļo pa pasauli, uzraksti 20 kopijas un
nosūti draugiem un iestādēm.Pēc dažām dienām tevi gaida paarsteigums.
Tas ir
nopietni, kaut arī tu tam netici. Pievērs uzmanību faktiem:
Konstantīns Dlass saņēma šo vēstuli 1953.gadā. viņš palūdza savam
sekretāram sagatavot 20 kopijas un izsūtīt tās. Dažas dienas vēlāk
viņš loterijā vinēja 2 milijonus _. Karlo Daniels, kāds
kalpotājs,saņēmis šo vēstuli aizmirsa atbrīvoties no tās 96 stundās.
Viņš zaudēja darbu. Vēlāk, atradis vēstuli, nosūtīja 20 kopijas.
Dažas dienas vēlāk atrada labāku darbu par iepriekšējo…

Paskatījos uz nosūtīšanas laiku (00:55) un uz to es no rīta atbildēju (08:53):

hehe… kas tu sameties esi pamatīgi? 😀

es biju domājis, ka tu esi tīri gudrs tipiņš, nē nu tu jau tāds arī esi, bet zināmā mērā tu liec to apšaubīt, sūtīdams šādas ķēdes vēstules… tu tiešām tām tici? lai vai kā – izsūtījis tu tās laikam tomēr esi, tad varbūt pastāsti man pēc 4 dienām, kāda tad superveiksme tevi pēkšņi piemeklēja… 😉

varbūt nedaudz skarba, bet nu mana attieksme pret šāda tipa spamu, maigi sakot, ir diezgan negatīva: http://no.id.lv/2004/10/05/kedes_vestule…

Nu un tad tālāk dialogs, no kā var šo to secināt un manīt vēl vienu iemeslu, kāpēc šādas vēstules ir tāds ļaunums – dēļ tām var sabojāt pat diezgan labas attiecības.

Mārcis (11:44 / 27.11.04):

Man atsuutiitas tu zini tika jau vairaakas – redzees, cik taadas veel atnaaks atpakal! Redz tu vinas taalaak nesuuti, bet citi to dariis (protams ne visi) un tas noziimee, ka sis spams peec kaada laika masveidaa soreiz vareetu atgriezties atpakal! Es to aizsuutiiju tev, lai nokonstateetu faktu, kad sii veestule atgrieziisies atpakal!

Es atklaati sakot maanticiigs neesmu, bet eksperimenteet jau driikst, vai tad ne?

Mārcis (11:51 / 27.11.04):

A kas tev bail no vienas veestules? …
Neuztraucies pasaules gals veel nav pienaacis – nav jau reklaamas veestule, kas tevi var piemekleet 1 reizi dienaa!
Calm down man!
Es nudien nesaprotu, kur ir probleema!
Varbuut tajaa, ka tu esi paaraak nervozs, vejag mieriigi uz visu skatiities – deelj vienas veestules sitaa! Nu tu zini…

Es (17:39 / 27.11.04):

nu kā… tu saki, ka eksperimentē – man nav pret to nekādu iebildumu, kamēr tas neskar mani. bet tā kā šāda eksperimentēšana attiecās arī uz mani un smagi kaitina, tad loģiski, ka mana attieksme pret to ir tāda kādai, manuprāt, vajadzētu būt visiem daudz maz domājošiem radījumiem.

paskaties uz to tā – ja tu nosūti 20 cilvēkiem un kaut vai desmitā daļa, respektīvi, divi no tiem tās pārsūta, tad agrāk vai vēlāk cilvēki tās saņem vairākas reizes… un tad tu katru reizi tās atkal pārsūtīsi?! pilnīgs marasms. tā kā šī nav vienīgā tāda tipa vēstule, kas klīst riņķī pa LV mailboxiem, tad var gadīties arī saņemt tādu drazu biežāk nekā parastu spamu un derīgus mailus.

man nav bail no vienas vēstules (diemžēl nācies tādas saņemt vairākas, jo tādi asprāši kā tu netrūkst), bail man liekas ir tiem, kas ir tik naivi un jā – māņticīgi, ka tam notic un nevar tak arī riskēt, jo redz pretējā gadījumā viņus piemeklēs nelaime.

vienīgā nelaime ir šādas vēstules un idioti, kas tās pārsūta. ne velti, piemēram, face.lv noteikumos tādu pārsūtīšana ir aizliegta. globālāk uz to paskatoties – pilnīgi bezjēdzīgi tiek tērēti resursi – gan cilvēku laiks, gan arī mail serveri un šāda tipa ziņu sistēmas kā draugiem.lv tiek velti noslogotas.

tu tiešām domā, ka es esmu nervozs? lai nu ko man varētu piedēvēt, bet nu nez vai šo īpašību…

Mārcis (11:28 / 28.11.04):

Tuz zini, tas, ka tu mani nosauc par idiotu mani saak tracinaat! Tava atbilde nav visai diplomaatiska, sakaraa ar veestuli, kas noraada tik uz to, cik tu esi, kaa lai saka, hmm iedomiigs! Nenem launaa, bet uz saadaam lietaam tava attieksme ir paaraak agresiiva, ja to taa var teikt. P.s. nu idiots es nu patiesaam neesmu, jo es neesmu dumjs un debiils arii ne! Vienas veestules deelj saadu teaatri! Nu piedod, bet tas pietiekosi noraada uz tavu raksturu, lai es tevi izsleegtu no savu draugu pulka! Piedod, bet tie, kurus sauc par “draugiem” taa nudien nedara. Cik tev vispaar ir draugu?

Es (12:41 / 28.11.04)

ak dies… tevi par idiotu es nenosaucu. ‘idioti, kas tās pārsūta’ nenozīmē automātiski ‘visi tie, kas pārsūta, ir idioti’, lai gan bik aizskaroši jau varētu likties tiem, kas tās sūta. nu piedod, bet tas nav personiski uztverams. un jo īpaši tev par to nevajadzētu ķert tādu kreņķi, jo tu esi diezgan gudrs – ne velti es tev vairākas reizes prasīju palīdzību. tas arī nav dēļ vienas vēstules un lai no kā arī es tās saņemtu, es par to priecīgs neesmu un attiecīgi to parādu, lai nesaņemtu vēl vairāk. tieši šo pašu esmu saņēmis uz parastu mailboxu n-tās reizes un ja pirmajā reizē, kas bija pirms pāris gadiem, es tiešām gandrīz vai tās pārsūtīju, tad vēlāk saņemot tādu crapu arvien vairāk, ar laiku ieņēmu šādu nostāju. bet tev vai tad joprojām liekas, ka šādas vēstules ir ok, un vēl jo vairāk – varbūt pat nes veiksmi?

jā, es varbūt šad tad esmu iedomīgs, bet ne gluži bez pamata. tieši par šādām vēstulēm runājot – man kaut kā liekas, ka cilvēki nav īsti stabili un par maz pašpārliecināti, ja sūta šīs ķēdes vēstules, baidīdamies, ka nu tiešām tāpēc vien viņus piemeklēs nelaime, ka nebūs spamojuši tālāk. cilvēkiem, kas netu izmanto salīdzinoši reti, varbūt tas viss ir aizraujoši, bet ja ikdienā ar to nākas saskarties, tad ar laiku tāda attieksme veidojas, neskatoties uz raksturu, tā kā tu par velti apvainojies.

par draugiem runājot – te uzrādās tāds cipars kā 48. bet reāli tās lielākoties ir paziņas, un tur jau jādomā ir par to, kā definēt jēdzienu ‘draugs’. kur ir tā robeža starp paziņu un draugu? tādi, manuprāt, labi draugi man varētu būt kaut kādi padsmit cilvēki, no kuriem te ir reģistrējušies kaut kādi 2-3, bet tādi, ar kuriem regulāri kaut kas tiek kopā darīts – varbūt 5. bet labas attiecības ir ar diezgan daudz cilvēkiem un īstenībā tādas arī gribētu saglabāt ar tevi, jo, neskatoties uz šīm ķēdes vēstulēm, liecies tīri sakarīgs indivīds. un ar fizmatiem vispār lielākoties, cik līdz šim nācies saskarties, cilvēki liekas daudz interesantāki nekā videnē vai kādā citā kopienā, tāpēc lieks naidiņš nez vai būtu jākurina.

p.s. tev liekas, ka draugi ir tie, kas neskatoties ne uz ko, tevi nekritizēs? nu nez… ja tā, tad es domāju gluži otrādi un atklātība/tiešums man liekas viena no labākajām īpašībām, kādas cilvēkiem var būt.

Mārcis (13:20 / 28.11.04):

Varbuut tev liekas, ka es tevi izsleedzu tava atklaatuma deelj – nee tas taa nav.

Tik tas teiciens idioti, kas sajaa zinaa ( un tu tik nesaki, ka nepiedomaaji, ko rakstiiji) attiecaas taadeejaadi (apkopojot faktus) arii uz mani, nenoziimee atklaatiibu, bet gan klaju bezkauniibu!

Es (16:19 / 28.11.04):

nē, man liekas, ka tu vienkārši neproti uztvert kritiku.

un par to vienu vārdu ‘idiots’ tu sacel ne mazāku teātri kā par to, ko es sacēlu ar šādu ķēdes vēstuļu un to izsūtītāju kritizēšanu.

Mārcis (16:59 / 28.11.04):

Tu kritiku uztveeri tiesi taa pat kaa es, tikai atskjiriiba ir tajaa, ka tu saac palikt bezkauniigs (lamaaties), toties es censos izteikt tikai savu viedokli! Es pat savu ienaidnieku neapsaukaatu un to es sagaidu arii no citiem, ja tev ir probleemas ar to, ka man nepatiik tas, ka citus cilveekus pazemo, tad atvaino, bet taa ir tava kluuda! Neraksti vairs ja!

Es (17:39 / 28.11.04):

es nez… man liekas, ka tev tā uztvere ir nedaudz dīvaina un saasināta, ja no viena vārda uzpūt pazemošanu, apvainošanu, apsaukāšanu un bezkaunību.

protams, var jau turēties pie tādiem morāles principiem un kā tu teici – “pat savu ienaidnieku neapsaukāt”, bet tajā pašā laikā to pieprasīt no citiem man neliekas īsti pieņemami – kāpēc gan es nevaru aizstāvēt savu viedokli arī izmantojot kādu skarbāku vārdu?

“ja tev ir probleemas ar to, ka man nepatiik tas, ka citus cilveekus pazemo, tad atvaino, bet taa ir tava kluuda!” – nekad nebiju domājis, ka tu esi tik smalkjūtīgs, bet tagad to zinot, man nekādu problēmu nav – solos turpmāk uzmanīgāk sekot līdzi savu vārdu krājumam attiecībā pret tevi.

un es varu norādīt uz tavu kļūdu – sūtīt pilnīgu crapu apkārt cilvēkiem, kas to nemaz negrib saņemt un droši apgalvoju, ka es šajā gadījumā nebiju vienīgais no tiem 20, kuri, atļaušos teikt – cieta dēļ tava asā prāta un vēlmes eksperimentēt. pateicoties tam tagad tu esi uz mani apvainojies, lai gan ja es būtu tikpat jūtīgs kā tu, vajadzētu būt pilnīgi otrādāk…

Mārcis (18:43 / 28.11.04):

Atvainojos juusu majestaate par so veestuli, nekad vairs neko jums nesuutiisu, lai arii kas tas nebuutu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s