Categories
Latvian

Piekāst programmatūras patentus

“Jūs to jutīsiet, kad saņemsiet rēķinu.”
Programmatūras patenti lielajām korporācijām dos stratēģisku pārākumu pār mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī potenciāli iznīcinošu ieroci pret atvērto pirmkodu. Šīs sekas daudz detalizētāk ir izskaidrotas citās šīs tīmekļa vietnes lapās. Mazāka konkurence tirgū nozīmē augstākas cenas, un tieši tāpēc jūs burtiski “saņemsiet rēķinu” par programmatūras patentiem, jo jums būs vairāk jāmaksā par programmām un citiem izstrādājumiem, kas satur programmatūru, piemēram, mobilajiem telefoniem. Protams, šis teikums tika lietots arī tēlaini, ar domu, ka programmatūras patentiem ir dažādas citas negatīvas sekas, ko mēs visi jutīsim.

“Kad kāds ielauzīsies jūsu datorā, izlasīs jūsu e-pastu, nozags jūsu bankas konta paroli.”
Šajā lapā (http://nosoftwarepatents.com/lv/s/danger…) jūs varat lasīt vairāk par programmatūras patentu ietekmi uz drošību. Berlīnes Tehniskās universitātes pētnieki ir noskaidrojuši, ka programmatūras patenti veicina nedrošas programmatūras izstrādi un masveida izplatīšanu.

“Kad jūsu dators katru dienu uzkārsies.”
Programmatūras patenti nelabvēlīgi ietekmē programmu stabilitāti gluži to pašu iemeslu dēļ, kāpēc tie noved pie nedrošākas programmatūras.

“Kad nebeigsies spams.”
Jau tagad eksistē dažādi patenti uz pretspama paņēmieniem. Šajā lapā (http://nosoftwarepatents.com/lv/s/danger…) jūs varat lasīt par to, kā lielās korporācijas mēģina radīt industrijas standartus, uz kuriem tām pieder attiecīgi patenti. Nav nekādu garantiju, ka atvērtā pirmkoda programmatūrai jebkad tiks atļauts realizēt kaut vienu no šīm patentētajām idejām. Tā kā atvērtā pirmkoda programmatūra lielā mērā darbina visu Internetu, patenti ir potenciāls šķērslis plašai konkrētu pretspama paņēmienu ieviešanai.

“Kad pieaugs cenas un tiks slēgti uzņēmumi.”
Sekas attiecībā uz programmatūras cenām jau tika izskaidrotas augstāk. Uzņēmumu slēgšanas risks rodas tāpēc, ka dažas lielās korporācijas ar patentu sistēmas palīdzību no tirgus izstums mazākos konkurentus. Iemesli, kāpēc tā notiks, ir izskaidroti citās šīs vietnes lapās, piemēram,http://nosoftwarepatents.com/lv/s/basics…

“Kad cilvēki zaudēs savu darbu.”
Tas ir neizbēgams rezultāts, ja mazie un vidējie uzņēmumi tiek novājināti vai dažos gadījumos pat izstumti no to darbības sfēras.

Tas viss citēts no: http://nosoftwarepatents.com/lv/s/intro/…

Iesaku par to padomāt un šo protestu līdz ar attiecīgo lapu popularizēt, lai kopīgiem spēkiem paglābtos no jeņķu kapitālistu aizsāktā marasma.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s