Categories
Latvian

Mana pirmā darba intervija

Nav tā, ka es būtu gluži bezdarbnieks un to vien daru kā laižu muļķi, jo ik pa laikam kāda iespēja piepelnīties parādās, bet tomēr ir vēlme dabūt stabilu darba vietu ar tikpat stabiliem ienākumiem, jo, piemēram, uz doto brīdi jaunie darbi kavējas, bet nauda par vecajiem jau ir beigusies. Ne pārāk arī patīk tas, ka dažbrīd nez, ko aiz bezdarbības iesākt, bet jau nedēļu vēlāk nez, kad varēs dabūt gulēt. Un tāpēc pēdējā laikā mēdzu atsaukties uz darba piedāvājumiem, kas ir saistībā ar kodēšanu, tas ir, web lapu izveidi.

Pirmais aicinājums uz darba interviju nāca no Latvijā diezgan pazīstamas firmas, kas meklēja php/mysql programmētāju. Bet līdz ar piedāvājumu nāca arī jautājums, vai es varēšot strādāt uz pilnu slodzi. Un to, es, protams, nevaru, jo esmu dienas nodaļas students un beigās vienojāmies par to, ka mans CV tiks paglabāts un grūtos brīžos, kad viņi paši netiks galā, man varētu tikt pasviests kāds uzdevums.

Bet aizvakar saņēmu zvanu no citas firmas ar līdzīgu piedāvājumu. Pats darbs nelikās neko nopietns un tāpēc bija cerība, ka šajā gadījumā varētu tikt cauri, strādājot uz pusslodzi.

Tā kā nekad uz darba interviju nebiju bijis, tad intensīvi prātoju par to, kas tad mani tur sagaidīs – aizsūtīju meilu uz fizmatu listi, kuras biedri man pasvieda padomus un saites, kur smelties informāciju. Sapratu arī, ka būtu vajadzīgs uzvalks, jo jācenšas izskatīties pēc iespējas gudrākam 🙂

Bet nu šis nebija dzīvības/nāves jautājums un aizgāju ar savām dīkdieņa drēbēm, kurās jūtos daudz ērtāk. Uzņēma mani ļoti laipni un jautājumi arī bija vērsti tikai uz to, lai noskaidrotu, ko un cik labi es zinu, kāda man ir pieredze, vai varēšu tikt galā ar dotajiem uzdevumiem, piekrītot viņu noteikumiem, un galu galā – kādu samaksu par to gribētu.

Viss ilga kādas 10 minūtes un pēc tam padomājot, atskārtu, ka šo to varēju pateikt citādāk, bet tāpat, pametot viņu kantori, bija pārliecība, ka es tur vēl atgriezīšos. Kļūdījos un cik noprotu, kāds, kas turp devās pēc manis, varēja piedāvāt līdzīgas prasmes par zemāku samaksu, kas droši vien arī bija izšķirošais.

Īpaši par to nesēroju, bet priecāties arī nepriecājos, kā to varbūt dara māmiņa, jo viņa līdz ar lielu daļu fizmatu uzskata, ka pirmajā studiju gadā nav nekāda strādāšana.

Lai vai kā – guvu savu pieredzi un skaidrs, ka gluži zemē arī neesmu metams, tāpēc pastāv relatīvi liela iespēja atrast meklēto. Un lai šī doma materializētos, tavs uzdevums, lasītāj, ir palīdzēt man – ja nevari piedāvāt darbu, tad vismaz pārskaiti naudu 😉

Komentāri

Bez_Piena_Nave 27.10.2004 / 22:25:10

Zdorovs! Man te tāds jautājums aiz intereses pacēlās – ko tu atbildēji uz jautājumu par darba samaksu ?


mors 27.10.2004 / 22:46:54

heh – lielie koderi šo izlasīs un mani apsmies, galu galā vēl nolinčos par dempingu, bet par plānotajām 4h/d. paprasīju 150Ls/m. – sākumā galvā bija skaitlis 200, bet kad tika pateikts par to pusslodzi un attiecīgi aptuveni 4h/d., atceros par līdzīgu piedāvājumu pirms kāda laika, kur bija tieši šī summa un tā kā man tā liekas ļoti pieņemama, tad to arī nosaucu.


koko 28.10.2004 / 11:48:08

Patiesībā es darīju tā, ka nomācījos pirmo semestri un tad saaku strādāt… Pieredze sekojoša: kad nestrādāju – sekmes bija ļoti labas un nebija ko darīt – tāpē canāca paarāk daudz patusēt, saaku strādāt – tusēt sanāca mazāk, bet divus semestrus arī sekmes palika dāāudz vājākas.. Nostabilizējos, paarvērtēju savu dzīves uztveri un jau 4tajā semestrī sesiju uzsāku ar tās beigšanu – 3 dienās pēc sesijas saakuma to pabeidzu… tagad ar cenšos neatstumt mācības pēdējā plānā :)))


Vēl viena lieta – pirmajos kursos slodze ir lielāka, bet māca sviestu, a vēlāk slodze samazinās, bet māca kaut ko labu – sazin kas labāks, bet tas jau eRTēUū, tā ka lieki nesatraucies – tu tak eLUū 🙂


she`ka 29.10.2004 / 09:03:55

starp citu, 2-dien arī biju uz darba interviju. Cik sapratu, šie ir gatavi mani ņemt, tikai gaida tagad atbildi no manis… alga nav diezko spīdoša no sākuma, bet motivējoša, jo aug no procentiem. Laikam, ka būs jāzvana šiem un jāsaka, ka esmu Varis, lai dod darbu! 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s