Categories
Latvian

Neliels eksperiments

Pār mani ir nākusi neliela apgaismība un esmu sapratis, ka izšķiežu savu laiku ne tā, kā to gribētu un tāpēc radās ideja spert kādu radikālāku soli un paskatīties, vai sevi nedaudz ierobežodams, spēšu gūt no tā kādu labumu. Runa ir par atteikšanos no lietām, kas savā būtībā neko daudz nedod un tajā pašā laikā traucē koncentrēties kaut kam daudz svarīgākam, kā mācībām, piemēram.

Tātad, sākot ar rītdienu (08.10.2004) apņemos:

1) nečatot
2) neskatīties TV
3) nelasīt ziņas

Bija pat doma atteikties no alus, bet sapratu, ka tas ir absurdi un to šajā necilajā sarakstā tāpēc neiekļāvu.

No minētajiem pirmais nosacījums man varētu būt tas grūtākais, jo ir radusies zināma atkarīga, kā to kāds varētu ar viedu viepli secināt. Protams, atkarība ir no interneta, bet to es nemaz necentīšos pieveikt, jo tas, manuprāt, mani ierobežotu vairāk nekā es sevi. Par TV – tas tiek savtīgi izmantots tad, kad neiet internets, vai ir kaut kāda apātija iestājusies. Tagad varbūt tā vietā mēģināšu atrast kādu grāmatu. Nu un ziņas… Katru dienu tās lasīju tvnet’ā, bet tā kā tur lielākoties virsraksti, ja ne arī paši raksti veidoti ar domu uztaisīt pēc iespējas lielāku sensāciju un kaut ko vērtīgu tur reti var atrast, tad labāk atpalieku no “dzīves”, nekā lasu to crapu.

Par to, cik ilgi izturēšu šo pārbaudījumu, neņemos spriest, bet nu centīšos pilnīgi neizgāzties un cīnīšos, kā spēšu. Ja zaudēšu, vai pareizāk – kad zaudēšu paškontroli, došu ziņu. Un ja kaut viens lasītājs ir azartisks, tad labprāt noslēgšu derības par to, cik tad ilgi noturēšos. Solu nešmaukties 😛

Komentārs

dipo 07.10.2004 / 22:47:49

Lai tev veicas un mums tevis pietrūks 😉


she`ka 08.10.2004 / 08:35:15

vai tas nozīmē, ka blogus arī nelasīsi? 😛 un nekomentēsi (sava veida čats)? 😛

starp citu, es jau esmu tā mēģinājis darīt, bet nekas nav labs sanācis ar to, jo max varu izturēt nedēļu. Un tad atkal nemanot sēžu pie neta un šķiežu laiku kaut ko bakstot, pat nezinot ko…

“Mani sauc she`ka, un es esmu atkarīgs” – vai kā tur tajos anonīmajos runāja 🙂 Tagad ir nākamajam jāpieceļās un jāatzīst to, ka ir atkarīgs no neta!


koko 08.10.2004 / 09:37:25

Nelasu ziņas jau kādu 2,… gadus… Vienkārši nesanāk laika un pacietības… Nu tikai IT palasos – to, kas interesē…

Neskatos televizoru jau 1,8 gadus – vienk sākumā nebija, tas iepirku tvtuneri un slinkums bija vienot antenu… Tagad tvtuneri izmantoju tikai, lai būtu remote control winampam..

Chats – šo manu slimību esmu mēģinājis izārstēt – bet nu izskatās, ka tā ir neārstējama – vismaz man imunitātes nav!!!

Toties esmu apņēmies 2 mēnešus nedzert… Kā nu tur apņēmies – saderēju… A uz ko? Smiklīgi, bet nu uz 5 tetrapakām cido ICE tea 🙂


mors 08.10.2004 / 12:56:14

Es esmu atkarīgs no neta, bet kā jau teicu – “to es nemaz necentīšos pieveikt, jo tas, manuprāt, mani ierobežotu vairāk nekā es sevi”. Man tas vajadzīgs dažnedažādas informācijas ieguvei un apmaiņai, daļēji tām pašām mācībām un ne mazāk svarīgi ir tas, ka es arī pelnu $, šad tad uztaisot kādu lapu un bez neta tas nebūtu iespējams 😛 Galu galā man pašam ir 2 lapas, par kurām uztraukties un ir interesanti arī citas palasīt (tos pašus blogus, piemēram). Droši vien, ka šad tad pievienošu arī kādu komentāru, jo tas nav gluži čats un nav arī tik kaitīgi 😉


enter 08.10.2004 / 18:42:48

hehz lasot šito atceros kā es k-ko apņēmos nedarīt. Maksimālais bija trīs dienas cik izturēju. Es domāju, ka par nedēļu tu noteikti ilgāk neizturēsi neveicot nevienu no iepriekš norādītajām darbībām.


mors 08.10.2004 / 19:02:04

Grūti būs – piemēram, šodien ir vēlme noskatīties “RISK n RACE” pa LTV7, kas ir http://lcky.lvjaunākajā postā pieminēts. Vairākas reizes gribējās arī xchat palaist, lai kaut ko pajautātu vai pastāstītu virtuālajiem biedriem un par tvnet’u atgādināja gan http://sist.ema.lv, ganhttp://atkritumu.tvertne.nu, bet tomēr vēl neesmu kritis kaunā un noteikti izturēšu vairāk par nedēļu 😛 Kā nekā ir doma beigās no šīm 3 lietām pavisam atteikties un tikai ārkārtas situācijās pielietot – un pat tad tikai čatu un varbūt TV, lai noskatītos līdzīgus raidījumus augstāk minētajam. Bet pagaidām jācīnās par katru dienu, lai neiznāk vien tukša runāšana un bezjēdzīga ākstīšanās.


she`ka 08.10.2004 / 22:03:32

atšķirībā no jums, dārgie draugi, no čata esmu izārsējies! fū! 🙂


LyrfeeL 09.10.2004 / 00:54:44

Turies, turies, Mors!! ;D Tu to vari!! 😀


mors 14.10.2004 / 23:44:11

Pirmās dienas bija tiešām smagas, bet tagad jau gandrīz esmu apradis ar domu, ka varu tīri labi iztikt bez tām 3 lietām. Un tomēr šodien neapzināti iznāca pārkāpt 2. punktu 😦 Ar jākli biju ciemos pie bijušās klasesbiedrenes viņas jaunajā dzīvoklī un kā gadījās, kā nē – bet tur bija arī TV un turklāt ieslēgts. Pēc pāris aliņiem pārējie biedri mani atstāja vienu pašu, lai dotos uzpīpēt un es izlēmu pievērsties zilajam ekrānam. Tikai pēc kādas stundas atcerējos par šo eksperimentu un attiecīgi esmu izturējis nedaudz mazāk par nedēļu. Attaisnojums jau it kā ir tīri labs, bet jāsaka, ka enter bija taisnība un par to tev aliņš no manis, ja vien iznāks tevi kādreiz satikt.

Bet arī šis nav slikts rezultāts un turpmāk tāpat pēc iespējas vairāk atturēšos no šīm 3 lietām, jo uzlabojumi ir manāmi – vairāk tomēr laiks mācībām un kā īsts kultūras cilvēks esmu sācis klausīties audio-book’us un ir pat doma apmeklēt bibliotēku un izlasīt arī kādu grāmatu.


balodis 18.10.2004 / 18:40:11

nožēlojami,es tak ar teicu, ka neiztureesi..Idiņš.


mors 18.10.2004 / 18:45:03

hmm… kad tad tu to teici? un nožēlojami tas nebūt nav, jo TV netīšām iznāca paskatīties un nevis tāpēc, ka es nevarētu bez tā izturēt 😛 Bez šī viena incidenta es esmu vēl līdz šim brīdim ievērojis noteiktos ierobežojumus. Un gribētu zināt, cik tad tāds āksts kā tu varētu bez TV iztikt? Domāju, ka tev tas būtu daudz grūtāk nekā man no visām šīm 3 lietām atteikties.


mors 20.10.2004 / 00:08:06

periet mani, bet tikko uz ~1/2min. ielīdu arī IRC’ā, jo gribēju savtīgi izmantot botu, kurš tur nebija, lai dabūtu tulkojumus dažiem vārdiem – man redz mīļā mamma iedeva tekstu, kas man jāiztulko priekš viņas angļu valodas kursiem (!)…

ak jā – un būdams pavisam godīgs, atzīšos, ka laikam vakar atļāvos izlasīt pāris tvnet rakstus, uz kuriem linkoja citas lapas. tātad, ja pavisam strikti uz šo skatās, tad esmu pārkāpis visus sevis noteiktos ierobežojumus apmēram 10 dienu laikā.

Bet nemaz nesmejiet – tie visi bija ārkārtas gadījumi un turpmāk turpināšu atturēties no šīm 3 lietām cik vien tas būs manos spēkos 😉


binary 24.10.2004 / 04:42:55

huh! ;D smieklīgi, sorry 🙂

par mācībām – nepārmācies (šāda tipa lietas lielā daudzumā ir neveselīgas, pēc pieredzes saku (ne pēc savas))

ja vajag vārdnīcu (on-line) –
http://dictionary.tilde.lv/
http://dictionary.site.lv/


mors 24.10.2004 / 11:59:11

es nez, vai man pārmācīties maz ir iespējams, jo arī ar visiem ierobežojumiem man ir grūti sevi piespiest mācīties, bet tā kā trešdien ir kontroldarbs priekšmetā, kurā es, var teikt, neko nejēdzu, tad tuvākās dienas būs sevi jāpiespiež mācībām.

paldies par saitēm – es līdz šim biju izmantojis www.letonika.lv, bet tā nereti nestrādāja.


binary 27.10.2004 / 21:32:14

kā tad gāja kontroldarbā? 😉

es pats tos dictionary.*.lv nelietoju (man tomēr šķiet, ka off-line tipa softs (vārdnīcas, manuāļi) ir labāki/ērtāki/drošāki), bet nu tos es saku gandrīz katram, kas lūdz iztulkot kādu vārdu ;D

par tiem taviem ierobežojumiem – varbūt der nevis sevi ierobežot, “aizliedzot” sev kaut ko darīt, bet tā vietā labāk piespiest sevi ko citu darīt? pastāstīšu, kā man bija..
kaut kad sen sen atpakaļ (nu šovasar ;D) sāku savā istabā remontu. teicu senčiem, ka “jā, tikšu galā, man laika pietiek”. mhm, kā tad – tas nav mans lauciņš un nekas uz priekšu nebīdījās ļoti ilgi. bija apmēram tā – 1 dienu 2 nedēļās kaut ko padarīju 🙂
lai to labotu, izveidoju mazu .txt failiņu datorā, kuru iemetu reģistros startupā. šajā failiņā uzrakstīju tādu kā plānu turpmākajām dienām. “pirmdien – tas un tas, otrdien – tas un tas” utt. katru reizi, kā ieslēdzu PC, parādās šis fails – atgādinājums. nu un tad arī pildīju dienas normu (un arī vairāk) un tikai pēc tam sēdos pie PC darīt kaut ko citu.
stāsta morāle – nevajag sev neko aizliegt, jo atradīsies kaudze citu lietu, ar kurām to aizvietot. vajag vienkārši sevi piespiest paralēli darīt arī to, kas ir jādara.
varbūt tev der līdzīgi ar mācībām?


mors 27.10.2004 / 22:38:35

it kā jau bija tīri labi – kāda trešā daļa tika izrēķināta pareizi, un vēl šis tas ne līdz galam izdarīts. ceru uz 6, pēc sava vērtējuma gan tur maksimāli varētu būt 5, bet piemetot klāt savu devu objektīva pesimisma – domāju, ka man būs 4, kas nav nemaz tik slikti.

man atkal online vārdnīcas liekas daudz ērtākas, jo parasti vajag vienu vai pāris vārdus iztulkot un tas arī ir ātrāk – kā nekā pārlūkprogramma ta vislaik atvērta, bet tāda tilde vispār nav uzinstalēta.

nu man ļoti grūti sevi piespiest kaut ko darīt – vieglāk, protams, aizliegt… un tā aizliegšana arī savā ziņā sekmē to piespiešanos mācīties utml., jo laiks ir vairāk un vairāk arī var sev atgādināt, ka kaut kas jādara – savukārt iegrimstot IRCā vai TV laiks skrien nemanot.


Blondā 16.03.2005 / 17:04:22

..he! Un kur tad palikusi Tava apņemšanās..? Nevēlies atsākt!!? Un, ja tā Tev vieglāk, varam izdomāt kādu pakalpojumu, ko izdarīsi man ikreiz, kad pieķeršu Tevi bezjēdzīgi čatojam vai pētot ziņu lappuses.. 😛

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s