Categories
Latvian

Kā mēs Jauno gadu svinējām

Līdz pat 31. decembra pēcpusdienai man bija doma Jauno gadu svinēt tāpat kā Ziemassvētkus – ignorējot un nepievēršot lieku uzmanību visam apkārtnotiekošajam. Bet uz vakarpusi noskaidroju, ka es kopā ar vēl 12 pilsētniekiem varētu doties uz Gaiziņkalnu sagaidīt un kārtīgi nosvinēt šo notikumu.

Apmēram stundas laikā sataisījos un drīz ar 2 vāģiem un labi daudz dzeramā devāmies ceļā. Pēc pāris nelielām pauzēm un viena izcila manevra – kad Ričs apdzina citu vāģi pa labo pusi, veiksmīgi tikām galā. Visupirms aizbraucām līdz Reinīša laukiem, kur pirtiņā atstājām savas mantas un visu daudz maz apskatījām.

Tad nu arī devāmies uz pašu Gaiziņu, kur mums priekšā jau bija labs pūlis svinētāju. Knapi paspējuši uzrāpties uz neliela kalniņa, klausījāmies Vairas runā un pēc tam dzerot šampanieti un skatoties uguņošanu, atzīmējām Jauno gadu. Vēl iznāca pašūpoties šūpolēs un pabrīnīties par drošību, kas tika ievērota tērējot pirotehnikas izstrādājumus. Kamēr daži no tiem tika laisti gaisā pāris metru attālumā no mums, citi vienkārši patvaļīgi atļāvās mainīt savu virzienu, apdraudot miermīlīgos svinētājus.

Bet tam sekoja vakara atrakcija – braukšana no kalna lejā ar plēvēm. Jāatzīst, man šis sporta veids nebija pārāk tuvs un ar to nekad tā nopietni nebiju nodarbojies, tāpēc arī nepārzināju elementāro manevrēšanas tehniku un bremzēšanu. Bet tas nebūt mani neatturēja sēsties uz plēves un dauzot sevi pret ledu, slīdēt lejā pa kalnu, kurā uzkāpt bija gandrīz vai tikpat sāpīgi. Pats pēdējais brauciens bija arī pats labākais – kopā ar Ilonu, uzsēdušies uz liela plēves gabala un uzkāpuši visai augstu, laidām lejā.

Ja visi braucēji pirms mums apmēram kalna pusē noripoja no plēves, tad mēs tikām gandrīz līdz lejai. Pa ceļam es paliku bez apaviem un mums slīdot lejā ar labu ātrumu un skatu uz kalna augšu likās gandrīz vai neiespējami kaut ko kontrolēt. Tā nu mūsu brauciens beidzās zem elektrības staba, kurš mūs apturēja. Mēs tam izslīdējām kaut kā cauri un tur arī ar labām sajūtām palikām. Jāatzīst, man varbūt neraksturīgi, bet mums paveicās – ja būtu mūsu paurīši bijuši nedaudz augstāk, tie tiktu pret to stabu apsisti. Bez tam iespējas sevi satraumēt pavērās visai plašas – varēja gan uzbraukt kādam citam, gan iebraukt mežiņā, gan vēl pret to pašu stabu vai koku atsisties. Ekstrēmi un pārgalvīgi, bet interesanti un aizraujoši. Iesaku visiem šoziem izmēģināt 😉

Bet nu atgriežoties pie stāsta – pēc plēvju deldēšanas, aizbraucām nedaudz tālāk uz citu kalnu, kur pa to pašu ledu varēja snowu palauzt. Pēc tam nedaudz uzkoduši, devāmies atpakaļ uz pirtiņu. Ieradāmies ap 3-4 un tur viss tika turpināts. Šoreiz jau ar lielākām alkohola devām un arī pāris atrakcijām. Ričs nez kāpēc jau bija auksts un uzreiz aizgāja gulēt un mēs, protams, gājām viņu modināt. Cēlām un viņu mēģinājām dabūt augšā, līdz beidzot viņš nonāca lejā, bet tāds pilnīgi nekāds neko nesaprata un atkal uzgāja augšā un aizgāja gulēt.

Jāpiezīmē, ka visa svinēšana notika pirmajā stāvā ar kamīnzāli bez kamīna, pirti un tualeti, bet otrajā stāvā bija istabiņa, kur gulēt. Tad nu lejā arī tika tukšotas pudeles un kāds no tiem, kas zināja par to, ka būs pirts, arī tajā iegāja. Viss turpinājās līdz ~plkst. 8 rītā, kad es līdz ar visiem pārējiem atlūzām otrajā stāvā. Lai gan šoreiz es aizgāju pārsteidzoši vēlu gulēt, tomēr laikam ne pietiekami vēlu, jo kad es biju atlūzis, vēl staigājošie eksemplāri izbildēja atlikušo filmiņas daļu – laikam 8 kadrus.

No rīta (vai dienā?) es piecēlos un, protams, ar labām paģirām – kas bija par iemeslu tam, ka vairs neko grādīgu turpmākajā pasākuma daļā nelietoju. Bet tā kā mājās vēl nedevāmies un visu turpinājām – svinot visu tālāk vēl vienu diennakti, tad varēju arī nedaudz atkopties un ierēkt par pārējo izdarībām. Pats labākais, protams, bija nākamajā naktī, bet līdz tam vēl jātiek 🙂

Tātad – no rīta, nē, laikam dienā vai pēcpusdienā devāmies no mājiņas laukā un braucām uz veikalu. Tur iegādāju minerālīti, pie kā arī turpmāko vakaru turējos, kamēr lielākā daļa pārejo mēģināja atkārtot vakardienas alkohola patēriņu. Lai cik arī bija pulkstens, bet visa kārtība bija pamatīgi sajaukta, jo ārā jau bija tumšs, bet es tikko biju izlīdis no migas.

Šo vakaru bija plānots pavadīt pie Pivara – viņa lauku mājā. Šoreiz mēs izklaidējāmies nevis guļbūvju mājiņā, bet gan kārtīgas lauku mājas otrā stāva istabiņā, kas bija aizkrauta ar laikam 9 gultām un izskatījās kā vagons. Bet sūdzēties nevarēja, īpaši jau tāpēc, ka tur bija daudz siltāks un bija atrodamas visai interesantas lietas. Bez tam bija labi pagulēt gultā pēc tā, kad iepriekšējā naktī (vai rītā?) gulēju uz viena guļammaisa. Tā nu es atturējos no dzeršanas, bet pārējie tikmēr meta kā nelabie.

Sākās arī savdabības “brāļošanās” un visādas atrakcijas ar kroni un mētelīti. Kaut kad naktī arī klasesbiedri izdomāja doties līdz benzīntankam pēc Atlanis’a, jo LB šņabis un Aramiss ne visus apmierināja. Promiles jau sen visiem bija vairākas reizes pārsniegušas pieļaujamo limitu, bet beigās tomēr tika izlemts, ka neviena menta tāpat tuvumā nav un viss ir mierīgi izdarāms.

Prieks, ka tas arī veiksmīgi beidzās, jo braukšana dzērumā nebūt nav apsveicama lieta un daudzi arī mēģināja no tā atturēt, bet vismaz varēja ierēkt par viņu piedzīvojumiem – netālu no benzīntanka viņiem likās, ka tālāk varētu stāvēt policijas mašīna. Tā nu motors tika noslāpēts, gaismas izslēgtas un radās ideja mašīnu stumt, kā rezultātā Ričs sēdēja pie stūres, bet Gača un Reinīts stūma. Bet Ričs apzinoties iespējamās sekas, pārsēdās blakussēdētāja vietā un ar vienu roku stūrēdams, turpināja ceļu, bremzējot ar rokasbremzi.

Tā nu viņi arī visi trīs bez šofera aizripoja līdz benzīntankam, kur arī sarunāja dzeramo un devās atpakaļ. Tikai šoreiz jau braucot, jo kā izrādījas – aizdomīgā mašīna nemaz nebija mašīna. Tad nu atbraukuši, visi vēl aizlējās līdz labam līmenim, Mindaugs bija pilnīgi auksts un aizmidzis ne tajā gultā, tika pārnests uz citu, bet pārējie turpināja priecāties. Tā kā šoreiz viss sākās jau ap 8 vakarā, tad 3-4 bija pēdējais laiks, kad doties uz čučumuižu un tā mēs – 6 skaitā, no Pivara ripojām atpakaļ uz pirtiņu izgulēties, jo tur nebija pārāk daudz vietas un gandrīz visiem no mūsu grupiņas bija sataisītas guļvietas pirtiņā.

Atbraukuši arī uzreiz gandrīz devāmies pie miera. Bet nekāds liels miers nesanāca, jo tika aizsāktas runas par spokiem, gariem un tamlīdzīgām lietām. Viens otru bijām tik tālu sabaidījuši, ka neviens vairs nebija gatavs doties uz apakšējo stāvu līdz tualetei un pat turpat nevarējām aizmigt. Bija baisi un likās jau, ka atkal ātrāk kā astoņos neaizmigsim. Bet gandrīz vai veiksmīgi ap 6-7 beidzot izdevās iemigt un izbaudīt pāris stundas mieru.

Bet līdz ar šīm runām, gribētu pacelt pāris jautājumus, uz kuriem netika īsti atbildēts. Varbūt kāds no šī raksta lasītāju pulka ar šīm lietām ir saskāries un varēs mani apgaismot ar savu pieredzi un zināšanām. Tātad – gribētos zināt, kā notiek melnās jeb pīķa dāmas un mirušo garu izsaukšana. Pret šīm lietām man ir neliels respekts un tāpēc būšu priecīgs par jebkuru saturīgu paskaidrojumu nevis apsmiešanu kā to pierasts sagaidīt no manas puses. Bez tam – varbūt vēl kāds ir saskāries ar ko pārdabisku un par to var ko vairāk izstāstīt.

Piemēram, Tomiņš tajā vakarā stāstīja par mazu vīriņu, ko redzējis pirms gadiem 4-5 kādā baisā, nepabeigtā mājā, kuru ar draugiem bija pētījuši un pat bija atklājuši, kur viņš varētu dzīvot – lejā, kāda gaiteņa galā bijusi telpiņa. Bet Ričs pirms pāris dienām tur ar Ingu un vēl kaut kādu tipiņu tur bija, aplūkoja visu un vairāk par pāris pudelēm neatrada un līdz ar to visa Tomiņa teorija pārveršas par joku, kam ja pirms tam kāds vēl ticēja, tagad diez vai darīs. Varbūt kādam ir kas līdzīgs stāstāms par ko varētu parunāt šādās naktīs…

Komentāri

MeLtDoWn 06.01.2004 / 10:57:13

mor, kaa tas naakas ka tu taac nekam neticiigs peekshnji izjuuti respektu pret mirusho gariem un kautkaadu tur shtrunta piikja daamu 😛 ???? buutu labaak kjiegjelim ticeejis 😛 he he


mors 06.01.2004 / 12:41:53

nu neesu es taads nekam neticiigs un kjiegjelim es arii, protams, ticu 😀 bet vienkaarshi par to garu izsaukshanu esmu dzirdeejis no cilveekiem, kas to ir dariijushi un nav nekaadi plaanpratinji vai dirseeji. domaaju, ka ar to daamu vareetu buut kas liidziigs un taapee gribetu dzirdeet ko citi par to saka.


Betta 06.01.2004 / 15:33:40

Cha,Mors;)kad buus bildes(un vai vispaar buus)?


mors 06.01.2004 / 16:16:01

buus .. dazjas jau shodien


starr_child 06.01.2004 / 18:42:42

nju ar to garu izsauxhanu taa diezgan jautri ira. mees wienreiz shuliitee peec stundaam zeenu fizkultuuras gjeerptuwee wienu izsaucaam :O tas bija kaukas. pat tie kas neticeeja ka taa war, nomiiza ne pa jokam… wajadziigaas lietas: dziemu graamata (mees izliidzeejaamies ar 2klases maaciibu graamatu muuzikaa), 2 skjeeres, 2 lentes un sweciite. action`s: graamatu atshkjir kaukur widuu, ieliek shkjeeres iisaakajaas malaas taa ka asmenji ir graamataa, bet ???[aizmirsu kaa saucaas, nju tie rinjkji kur pirkstus liek] nee. graamatu aiztaisa, aptin ar lenteem taa ka shkjeeres nekriit laukaa. tad aizdedzina sweci un izsleedz gaismu. saseezhas aplii un diwi tur sheeres taa lai graamata waretu shuupoties. taalaak seko pac interesantaakais. izdomaa ko juus sauxiet [mirushu protams]. tad skaita: “vaards uzwaards mees tewi izsaucam, ja esi te tad dot kaadu zinju” triis reizes peec kaartas. ja [ne]paweixies, graamata saax shuupoties. toreiz kad mees taa dariijaam nodzisa swece, kaut arii newienc tuwumaa nebija. turklaat wiena meitene kas seedeja pie durwiim sajuta ka winjai galaat aizlido kautkas auxts… nju me nezina kas tur bija bet peec tam mees wienatnee nekur wairs negaajaam 😉


noveerotaajs… 07.01.2004 / 00:00:55

Jums, kaa vienmeer – jautriiba sit augstu vilni! 😉


mors 07.01.2004 / 17:32:30

starr_child, vispaar interesants storijs 😉 tik iisti nesapratu par taam shkjerem – “ieliek shkjeeres iisaakajaas malaas”. tas ir taa ka katra no abam shkjerem savaa malaa un to asmenja gali atduraas pret gramatas vidu [tipa to vietu kur saiet kopaa lapaspuses] 😕


MeLtDoWn 08.01.2004 / 10:28:15

pilniigs bulshits ;D


tekla 08.01.2004 / 17:30:14

bija viens stāsts iz dzīves par to garu saukšanu. vienā no Latvijas mazpilsētām, kad esot savākušās tīnītes un dancinājušas šķīvīti, tas esot nokritis zemē un saplīsis.garu vairs neesot varējušas dabūt prom un tas esot tur spokojies pāris nedēļas pie vienas no viņām. beigu beigās vecāki saukuši mācītāju, lai tas dzenot garu arā, beigu beigās tomēr izdzinis.
es nezinu, ticēt tādām lietām vai nē. pati neesmu meeģinājusi un arī diezvai mēģinātu. uzskatu, ka mirušo pasaule pieder mirušajiem un dzīvajiem tur nav jālien. tāpat mēs visi tur kādreiz nokļūsim.
vēl taijā pašā mazpilsētā ir kāda māja, kura stāv neuzcelta jau vairākus gadus, arī it kā tāpēc, ka tur spokojas.esot kāds nopircis to māju un gribējis uzcelt līdz galam, taču cik uzcēluši tik nākošajā dienā bijis nojaukts, un strādniekiem arī tur visādas mistiskas nelaimes un slimības gadījušās. tā stāsta vietējie…


Mory 08.01.2004 / 18:04:20

Labs staats, cepuri nost un ar kaaju virsuu! Man vislabak patika taas mashiinas stumshana liidz tankshtellei, riktiigs aizgalds! haha


mors 08.01.2004 / 18:06:41

tekla, tu varbuut vari arii pastaastit kaa notiek taa ‘shkjiivisha dancinaashana’? cik sapratu, peec gara izsaukshanas, tas shkjiivits pats griezjaas un taadaa veidaa atbild uz jautaajumiem.. vai nu burti tam apkart aprakstiti vai hvz kaada ir taa sisteema. kau kaa neticami, bet gribeetos par shitaam lietaam bik vairaak uzzinaat un ta vareetu arii izdomaat – vai tam ticeet & varbuut pat izmeegjinat vai nee.


rcu 08.01.2004 / 18:45:56

mors saaks ticeet briinumiem 😀

neticami 😉


mors 08.01.2004 / 18:54:41

rcu .. atradi gan, par ko papriecāties 😀 nevis briinumiem, bet lietaam, kas man veel nav iisti saprotamas un kas man shkjiet interesantas.


rcu 08.01.2004 / 19:00:14

oK oK … nesaakshu no jauna, lai tev mieriigaaks praats 😉

nu bet spokiem gan es neticu. bet tas lainu paliek 🙂


Anonīms 20.01.2004 / 17:54:13

buutu interesanti sagaidiit raxtu par garu izsaukshanu utt.


rcu 20.01.2004 / 18:14:29

garu iz-skuushana ;P


she`ka 04.02.2004 / 14:13:38

vari pamēģināt palasīt te:
http://www.spellsandmagic.com/ouija…


mors 04.02.2004 / 16:22:11

she`ka, baigi iekaardinaaji ar to ouija speeliiti .. pilniigi niez rokas taadu iegaadat. nez – varbuut pat taadu var atrast ieksh LV. ja nee – droshi vien jaatrod kas lidzigs vai japasuta no tas amazones un jaizklaidejas – vismaz pasham japarbauda shitas muljas. cik nu palasiiju atsauksmes no amazon.com – izstas, ka tas tiesham varetu straadaat un ka tas nav nekads craps…


AN – J 04.02.2004 / 20:40:42

Biju dzirdeejis ko liidziigu tikai ar nosaukumu Quija nevis Oija (tas arii sawaadaak arii izrunaajaas – kaa kvidzhii)!! Itkaa esot labais…


sugar 21.02.2004 / 20:36:33

jestri


the real 05.03.2005 / 17:34:51

he mums te ventinjos daudzi sauc araa taadu gilmoru, un tas ir nopietni pa iistam jo arii es pamegjinaaju..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s