Categories
Latvian

Let the party begin!

Nu ko, 15. septembris un līdz ar to arī pirmā skolas diena klāt. Tieši tā – pirmā, jo es eju skolā, kura remontdarbu dēļ mācību sākumu pārcēla no 1. uz 15. septembri. Lielam uztraukumam gan nav pamata, jo nokavētais tiks atgūts katra mēneša vienu sestdienu pavadot skolā, bet tāpat sava sāpe sirdī tomēr ir.

Visi bērni kā bērni 2. septembrī ar aizpampušām acīm un sāpošu galvu devās uz skolu, bet es kopā ar vēl ~1200 neveiksminiekiem veselas 2 nedēļas varējām sēdēt mājās, baudīt vasaras (kura bija beigusies) priekus un palīdzēt vecākiem kā mājas, tā arī dārza darbos. Nu paldies, liels paldies!

Tā vietā lai izglītotos, man tagad jāsēž biešu vagā? Varbūt man vēl mazpulcēnos iestāties un skolu kā tādu neapmeklēt? Ja dome, pašvaldība vai kaut tā pati skola maksāja par šo remontu, tad līdzekļi tāpat nāk no valsts budžeta. Un kā jūs domājat, no kurienes rodas valsts budžets? Baigā aizdoma, ka galvenokārt tas sastāv no iekasētajiem nodokļiem. Un tādā gadījumā iznāk, ka es, mani vecāki, mani skolasbiedri un viņu vecāki sponsorē visu šito farsu!

Bet pats labākais, ka ne jau mēs izlemjam, kam uzticēt mūsu skolas remontēšanu. Šo lēmumu pieņem daudz izglītotākas, augstāk stāvošas un šādos jautājumos kompetentākas personas. Personas, kas atbilstoši savām prāta spējām (vai tomēr aplokšņu biezumam, kas tām tika pasniegtas?) izvēlējās firmu, kura tās strādniekus ņem no ielas. Firmu, kuras strādnieki, atvainojos – augsti kvalificētie meistari, lielāku darba dienas daļu pavada ēdot, dzerot, pīpējot un staigājot apkārt, izlikdamies, ka tie kaut ko dara. Firmu, kura bez liekām problēmām var pārkāpt līgumā noteikto termiņu par vairākām nedēļām un par to augstākais saņemt publisku nosodījumu. Firmu, ar kuru noslēgt šādu līgumu var tikai korumpēti bezgoži vai naivi muļķi.

Bet, lai kā tas arī nebūtu, šī situācija ir jāpieņem un jāmēģina uz to visu skatīties no gaišās puses… Kā nekā skola ir sākusies un raizes beigušās, vismaz skolas administrācijai un tiem muļķiem, kas par šo remontu samaksāja. Beidzot es varu ieiet savā skolā, paiet garām sargsunim cilvēka izskatā, kas ar slotu un atslēgām jebkurā brīdī gatavs uzbrukt, uzkāpt pa sūdu krāsā nokrāsotajām trepēm un aiziet līdz klasei, kuras grīdas krāsa vēl nav īsti nožuvusi, bet pieskaroties sienām, es varu ne tikai dabūt rājienu no tuvāk esošā pedagoga, bet arī nosmērēt savas drēbes, ko es arī veiksmīgi izdarīju.

Pēc pāris aizraujošām stundām un tikpat interesantiem starpbrīžiem devos līdz skolas kafejnīcai un, izstāvējis rindā, pasūtīju ēdienu, kura cena ir cēlusies par 20-30% un kurā ir atrasti ne tikai mati, bet arī kukaiņi. Tā kā dažs labs ir dzēris no nodauzītām glāzēm un pat ir atradis stikla gabalus tajā, tad šoreiz izvēlējos nopirkt puslitrīgo minerālūdeni. Nedaudz ieēdis (bet paskatoties uz iztērēto, pārēdies) un nokavējis stundas sākumu, kopā ar Riču uz to devāmies rikšiem vien 🙂

Tad nu apmeklējis atlikušās stundas, arī devos mājās. Un tagad, izlasot šo manu apcerējumu, ceru, ka lielākā daļa no jums sapratīs, kāpēc šī iestāde, tas ir – mana skola, par O1A tiek dēvēta 😉

Komentāri

HS 15.09.2003 / 19:17:00

Buutu priecaajies …


Josta 16.09.2003 / 10:31:00

Mjaa, aizgalds, kas aizgalds, nav vaardam vietas…


Richs 18.09.2003 / 08:29:00

Par to skolu, taa jau ir.. Bet nu mulki taa nauda par to skolas remontu nav no tavu vecaaku suuri gruuti nopelniitaas naudinjas, bet gan no kautkaadas fucking pasaules bankas, kas njemta kaa krediits. Un tu puksti tagd kaa vecs onkuls vai tante. Tu zini tikai tik cik pats esi izfunktiereejis un veel kautkur kautko padzirdeejis, bet jau tuuliit meties aaraa ar savu ahuuno viedokli un saviem izdibinaatajiem faktiem, shajaa gadiijumaa es domaaju par taam aploksneem. Protams, tu tuuliit mani nodirsiisi taa, ka maz neliksies, bet tu ar savu saitu esi masu meedijs, kuraa publiceetos textus lasa diezgan daudzi tipinji un, kaa jau zini, ir daudz naivu mulku, uz kuriem tavi texti var un arii atstaaj iespaidu, bet shaubos,ka viss, ko tu raxti ir pareizs. Bet nu jaa, piemirsu, ka esi profesors, kursh nekad nekluudaas un, kura viedoklis vienmeer ir pareizs.


mors 18.09.2003 / 14:40:00

pareizi, richinj – ir njemts krediits un tas noziime, ka kau kad tas tiks atdots 😉 un logjiski, ka es te ‘metos aaraa ar savu viedokli’ – kaa nekaa shitas ir mans saits, ne? par aploksneem – es izteicu tikai mineejumu un to nebuut nenostaadiiju kaa faktu. Neesmu es nekaads profesors un taapat ka tu [protams, ne tik biezji :)] arii es kljuudos un ne viss ir pareizs, bet tomeer, ja man ir ko teikt, tad es to arii pasaku, taapat kaa tu shajaa gadiijumaa peec mana raksta izlasiishanas …


China 22.09.2003 / 12:37:00

Jaa, Mor, lasu un baudu..:-) Cik patiikami ir dzirdeet paziistamu un argumenteetu viedokli.Vaacijaa man arii skola saakaas 15. septembrii, taapat kaa jums, taapeec vareetu teikt, ka juus no mums neatpaliekat..:-)


Richs 02.10.2003 / 08:30:00

Eu, China, kur esi pazudusi??


China 08.10.2003 / 11:49:00

Pazudusi??????Oi, Rihi, da zini, aizlaidu uz Vaaciju padziivoties, kaut kaa sagribeejaas…


Richs 16.10.2003 / 09:48:00

Eu, China, vispaar jau tu konkreeti afigela!! Tu vispaar savu meilu kaadreiz paarbaudi?? Man liekas, ka vinsh tev sen jau ir pilns. Davai fiksi raxti meilu un dod kautkaadu zinju…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s